Призначені органи оцінки відповідності машин

267

Запитання

Яким мінімальним критеріям повинні відповідати призначені органи з оцінки відповідності машин вимогам Технічного регламенту безпеки машин?

Відповідь

Технічний регламент безпеки машин, затверджений постановою КМУ від 30.01.2013 № 62 (далі – Технічний регламент), визначає мінімальні критерії, яким повинні відповідати призначені органи з оцінки відповідності.

Загальні вимоги

Призначений орган з оцінки відповідності (далі – Призначений орган), його керівник і персонал, відповідальні за випробування під час проведення перевірок, не повинні бути (або уповноваженим представником будь-якої з цих сторін):

 • розробником;
 • виробником;
 • постачальником;
 • встановлювачем машин, які вони перевіряють.

Призначені органи оцінки відповідності машин Читайте та скачуйте бланк: Нова форма звіту 1-ПВ (умови праці)

Вони не повинні залучатися безпосередньо або як уповноважені представники до:

 • розроблення;
 • виготовлення;
 • реалізації;
 • технічного обслуговування таких машин.

Однак це не має виключати можливості обміну технічною інформацією між виробником і призначеним органом.

Зверніть увагу!

Призначений орган та його персонал повинні проводити випробування під час проведення перевірок добросовісно та технічно компетентно, а також бути вільними від будь-якого тиску та заохочень (хабарів).

Вимоги до технічного забезпечення та персоналу

Призначений орган стосовно кожного типу машин, щодо якого він призначений, повинен мати у своєму розпорядженні персонал з технічними знаннями та достатнім і відповідним досвідом виконання оцінки відповідності.

Призначений орган повинен:

 • мати засоби, необхідні для виконання належним чином технічних і адміністративних завдань, пов’язаних з проведенням перевірок;
 • мати доступ до обладнання, необхідного для проведення особливих перевірок.

Персонал, відповідальний за проведення перевірок, повинен мати:

 • відповідну технічну та профпідготовку;
 • задовільні знання вимог щодо випробувань, які вони проводять, та належний досвід проведення подібних випробувань;
 • вміння складати сертифікати, звіти та протоколи, необхідні для засвідчення достовірності проведених випробувань.

Інші вимоги до призначеного органу з оцінки відповідності

Повинна бути гарантована неупередженість персоналу, що проводить перевірки. Винагорода цього персоналу не може залежати від кількості проведених випробувань або результатів таких випробувань.

Призначений орган повинен мати договір страхування цивільно-правової відповідальності.

Персонал призначеного органу зобов’язаний зберігати професійну таємницю щодо всієї інформації, одержаної під час виконання відповідних завдань.

Призначені органи повинні брати участь у координації діяльності з оцінки відповідності з іншими призначеними органами. Вони повинні також самостійно брати участь або мати представників у технічних комітетах стандартизації, або забезпечувати свою інформованість про стан відповідних стандартів.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1402

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58796

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40686