Хто і для кого проводить вступний інструктаж

839

Запитання

Хто і для кого проводить вступний інструктаж з охорони праці на підприємстві?

Відповідь

Порядок проведення вступного інструктажу встановлено пунктом 6.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 (далі – Типове положення).

Хто проводить вступний інструктаж

Вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці або іншим фахівцем відповідно до наказу (розпорядження) роботодавця, який в установленому Типовим положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Для кого проводиться вступний інструктаж

Вступний інструктаж з охорони праці проводиться:

  • з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;
  • з працівниками сторонніх організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства;
  • з учнями та студентами, які прибули на підприємство для проходження трудового або профнавчання;
  • з екскурсантами у випадку екскурсії на підприємство.

Зверніть увагу!

  1. Вступний інструктаж проводиться в кабінеті охорони праці або в спеціально обладнаному для цього приміщенні.
  2. Програма вступного інструктажу та його тривалсть затверджуються роботодавцем.
  3. Запис про проведення вступного інструктажу для осіб, які приймаються на роботу, робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
85766

Журнал реєстрації інструктажів з безпеки руху

Ведення Журналу реєстрації інструктажів з безпеки руху — вимога законодавства. У статті ви можете скачати бланк Журналу реєстрації інструктажів з безпеки руху, а також приклад його заповнення.
16087