Обов’язки посадових осіб об’єкта нагляду

544

Запитання

Що зобов’язані робити посадові особи об’єкта нагляду в межах державного нагляду за додержанням законодавства про працю?

Відповідь

Відповідно до вимог пункту 14 Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295), посадові особи об’єкта нагляду зобов’язані:

  • допускати уповноважених посадових осіб до проведення виїзної перевірки;
  • виконувати вимогу уповноваженої посадової особи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства про працю;
  • надавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення державного нагляду;
  • звітувати про виконання покладених на об’єкт нагляду контрольних повноважень за формою та у строки, визначені Держпраці, але не частіше ніж 1 раз на місяць;
  • повідомляти уповноваженій посадовій особі про виконання вимоги, а також про притягнення до відповідальності посадових осіб об’єкта нагляду за порушення законодавства під час здійснення контрольних повноважень.

Зверніть увагу!

Пунктом 15 Порядку № 295 визначено, що у випадку створення об’єктом нагляду перешкод у діяльності уповноваженої посадової особи складається акт про неможливість складення висновку, який підписується керівником об’єкта відвідування або уповноваженою ним посадовою особою:

  • відмова у допуску до проведення виїзної перевірки;
  • ненадання інформації, необхідної для здійснення державного нагляду;
  • перешкода в реалізації інших прав, передбачених пунктом 10 Порядку № 295;
  • відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111335

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16686

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22798

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30489