Обов’язки посадових осіб об’єкта нагляду

516

Запитання

Що зобов’язані робити посадові особи об’єкта нагляду в межах державного нагляду за додержанням законодавства про працю?

Відповідь

Відповідно до вимог пункту 14 Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295), посадові особи об’єкта нагляду зобов’язані:

  • допускати уповноважених посадових осіб до проведення виїзної перевірки;
  • виконувати вимогу уповноваженої посадової особи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства про працю;
  • надавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення державного нагляду;
  • звітувати про виконання покладених на об’єкт нагляду контрольних повноважень за формою та у строки, визначені Держпраці, але не частіше ніж 1 раз на місяць;
  • повідомляти уповноваженій посадовій особі про виконання вимоги, а також про притягнення до відповідальності посадових осіб об’єкта нагляду за порушення законодавства під час здійснення контрольних повноважень.

Зверніть увагу!

Пунктом 15 Порядку № 295 визначено, що у випадку створення об’єктом нагляду перешкод у діяльності уповноваженої посадової особи складається акт про неможливість складення висновку, який підписується керівником об’єкта відвідування або уповноваженою ним посадовою особою:

  • відмова у допуску до проведення виїзної перевірки;
  • ненадання інформації, необхідної для здійснення державного нагляду;
  • перешкода в реалізації інших прав, передбачених пунктом 10 Порядку № 295;
  • відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
456

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
58008

Cистема управління охороною праці (СУОП)

Що таке система управління охороною праці на підприємстві або СУОП та для чого її впроваджувати? Які питання повинна регулювати ця система та як визначити її ефективність? Дізнайтеся більше зі статті.
44005

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
265