Роботи, що не відносяться до сезонних

402

Запитання

Чи всі роботи, що залежать від природно-кліматичних умов, відносять до сезонних?

Відповідь

Не вважаються сезонними роботи, що залежать (не залежать) від природно-кліматичних умов, у двох випадках.

Випадок перший

Не усі роботи, що залежать від природно-кліматичних умов, відносяться до сезонних. Повний перелік сезонних галузей виробництва та сезонних робіт визначено у постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей» від 28.03.1997 № 278 (далі – Постанова № 278).

Отже робота, яка залежить від природних та кліматичних умов але відсутня у переліку Постанови № 278, не належить до сезонної.

Приклад

Прикладом таких несезонних робіт є ті, що пов’язані з опалювальним періодом. Ці роботи виконують лише в певний період року та вони залежать від природно-кліматичних умов, але їх немає у переліку сезонних робіт Постанови № 278.

Випадок другий

Зауважимо, що роботи, які входять відповідно до Постанови № 278 до переліку сезонних робіт і сезонних галузей, але тривають повний рік і не залежать від природно-кліматичних умов, не вважаються сезонними.

Приклад

Несезонні роботи такого роду виконуються у санаторно-курортних і закладах відпочинку, що працюють цілий рік та розраховані на сталу кількість пацієнтів і відпочивальників.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59267

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976