Застосування заходів впливу у зв’язку з порушенням законодавства про працю

358

Запитання

Коли застосовуються заходи впливу у зв’язку з порушенням законодавства про працю, що були виявлені на підприємстві під час інспекційного відвідування, невиїзного інспектування?

Відповідь

Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою КМУ від 26.04.2017 № 295, встановлено, що у випадку наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, після розгляду зауважень об’єкта відвідування (якщо вони надходили) інспектор праці аналізує матеріали перевірки або невиїзного інспектування, за результатами якого вносить припис та/або вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності.

Якщо підприємство виконало вимоги припису в установлений у ньому строк заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності не вживаються.

Зауважимо, що заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході перевірки або невиїзного інспектування якщо:

  • використовується праця неоформлених працівників;
  • виплата заробітної плати виконується несвоєчасно та не в повному обсязі;
  • виявлено недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1908

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101670

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45839

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50176