Складення акта за результатами інспекційного відвідування

406

Запитання

Коли та за яких умов складається акт за результатами інспекційного відвідування, невиїзного інспектування?

Відповідь

Дане питання врегульовано положеннями Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295). Відповідно до вимог Порядку № 295 за результатами інспекційного відвідування або невиїзного інспектування складаються акт і у разі виявлення порушень законодавства про працю — припис про їх усунення.

Акт складається в останній день перевірки або невиїзного інспектування у 2-ох примірниках, які підписуються інспектором праці, що його проводив, та керівником підприємства або його уповноваженим представником. Один примірник акта залишається на підприємстві.

В тих випадках, коли об’єкт відвідування не погоджується з викладеними даними у акті, його підписують із зауваженнями. Зауваження можуть бути подані об’єктом відвідування не пізніше 3-ох робочих днів з дати підписання акта. Інспектор з праці має надати письмову аргументовану відповідь на зауваження не пізніше ніж за 3 робочі дні з дати їх надходження.

Матеріали, що були зафіксовані засобами відео-, фото- та аудіотехніки в ході перевірок, долучаються до акта у паперовому або електронному вигляді на дисках, на яких проставляється номер акта. Про долучення подібних матеріалів робиться відмітка в акті.

Два примірники акта не пізніше ніж протягом наступного робочого дня надсилаються підприємству рекомендованим листом з описом документів у ньому та з повідомленням про вручення. На примірнику акта інспектора праці зазначаються реквізити відповідного поштового повідомлення, яке долучається до матеріалів перевірки та невиїзного інспектування.

Зверніть увагу!

Об’єкт відвідування зобов’язаний повернути інспектору праці підписаний примірник акта не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати його отримання.

У випадку, якщо підписаний примірник акта не надійде в установлений строк, буде складено акт про відмову від підпису у 2-ох примірниках, один з яких надсилається об’єкту відвідування рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1644

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91222

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45654

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49656