Складення акта за результатами інспекційного відвідування

805

Запитання

Коли та за яких умов складається акт за результатами інспекційного відвідування, невиїзного інспектування?

Відповідь

Дане питання врегульовано положеннями Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295). Відповідно до вимог Порядку № 295 за результатами інспекційного відвідування або невиїзного інспектування складаються акт і у разі виявлення порушень законодавства про працю — припис про їх усунення.

Акт складається в останній день перевірки або невиїзного інспектування у 2-ох примірниках, які підписуються інспектором праці, що його проводив, та керівником підприємства або його уповноваженим представником. Один примірник акта залишається на підприємстві.

В тих випадках, коли об’єкт відвідування не погоджується з викладеними даними у акті, його підписують із зауваженнями. Зауваження можуть бути подані об’єктом відвідування не пізніше 3-ох робочих днів з дати підписання акта. Інспектор з праці має надати письмову аргументовану відповідь на зауваження не пізніше ніж за 3 робочі дні з дати їх надходження.

Матеріали, що були зафіксовані засобами відео-, фото- та аудіотехніки в ході перевірок, долучаються до акта у паперовому або електронному вигляді на дисках, на яких проставляється номер акта. Про долучення подібних матеріалів робиться відмітка в акті.

Два примірники акта не пізніше ніж протягом наступного робочого дня надсилаються підприємству рекомендованим листом з описом документів у ньому та з повідомленням про вручення. На примірнику акта інспектора праці зазначаються реквізити відповідного поштового повідомлення, яке долучається до матеріалів перевірки та невиїзного інспектування.

Зверніть увагу!

Об’єкт відвідування зобов’язаний повернути інспектору праці підписаний примірник акта не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати його отримання.

У випадку, якщо підписаний примірник акта не надійде в установлений строк, буде складено акт про відмову від підпису у 2-ох примірниках, один з яких надсилається об’єкту відвідування рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59614

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22065

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21602

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
733

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65807