Акт про неможливість проведення інспекційного відвідування

1423

Запитання

В яких випадках складається акт про неможливість проведення інспекційного відвідування?

Відповідь

Відповідно до положень пункту 16 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295) акт про неможливість проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування із зазначенням відповідних причин складається:

  1. У разі створення об’єктом відвідування перешкод у діяльності інспектора праці. Відмова у допуску до проведення відвідування:
  • ненадання інформації, необхідної для проведення перевірки або невиїзного інспектування;
  • перешкода в реалізації інших прав, передбачених п. 11 Порядку № 295.
  1. У випадку відсутності об’єкта відвідування або уповноваженої ним особи за місцезнаходженням:
  • адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та громадських формувань,
  • інших документах, що стали підставою для проведення відвідування.
  1. При відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю.

За можливості цей акт підписується керівником об’єкта відвідування або іншою уповноваженою особою.

Копія акта, зазначеного у пункті 16 Порядку № 295, надсилається органам, яким підпорядкований об’єкт відвідування (за наявності), для вжиття заходів з усунення перешкод і забезпечення присутності об’єкта відвідування за своїм місцезнаходженням.

У випадку відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, об’єкту відвідування надсилається копія акта про неможливість проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування та письмова вимога із зазначенням строку поновлення документів. На час виконання такої вимоги строк проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування зупиняється.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Cистема управління охороною праці (СУОП)

Що таке система управління охороною праці на підприємстві або СУОП та для чого її впроваджувати? Які питання повинна регулювати ця система та як визначити її ефективність? Дізнайтеся більше зі статті.
41465

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
149

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
80193

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19942