Права об’єкта відвідування

501

Запитання

Які права має об’єкт відвідування під час перевірки інспектором праці в рамках здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю?

Відповідь

Пунктом 14 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295) визначено наступний перелік прав об’єкта відвідування під час проведення інспекції.

Службове посвідчення

Підприємство має право перевірити в інспектора праці наявність службового посвідчення (нова форма посвідчення інспектора з праці ТУТ).

Недопущення до проведення інспекції

Підприємство може не допустити до проведення інспекційного відвідування у разі:

  • відсутності службового посвідчення;
  • якщо на офіційному онлайн-порталі Держпраці відсутні рішення Мінсоцполітики про форми службового посвідчення інспектора праці, акта, довідки, припису, вимоги, перелік питань, що підлягають інспектуванню;
  • якщо строк проведення інспекційного відвідування перевищує терміни, визначені п. 10 Порядку № 295.

Пояснення

Об’єкт відвідування може подавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження про усунення порушень до акта або припису.

Реєстрація перевірок у журналі

Вимагати від інспектора праці внесення запису про проведення інспекції до журналу реєстрації перевірок об’єкта відвідування (за наявності) перед наданням акта для підпису керівником підприємства або його уповноваженим представником.

Права, обов’язки та додержання вимог законодавства

Перед підписанням акта об’єкт відвідування має право бути поінформованим про свої права та обов’язки, а також вимагати від інспектора праці додержання норм законодавства.

Збереження комерційної таємниці

Підприємство має право вимагати нерозголошення інформації, що становить комерційну таємницю або є конфіденційною інформацією об’єкта відвідування.

Зауважимо, що підприємство, до якого завітав інспектор, може оскаржувати в установленому законом порядку неправомірні дії інспектора праці та отримувати консультативну допомогу від інспектора з метою запобігання порушенням під час проведення перевірок, невиїзних інспектувань.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
49060

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18526

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
57883

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102519

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
22291