Проведення інспекційних відвідувань

427

Запитання

В яких випадках проводяться інспекційні відвідування в рамках здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю?

Відповідь

Пунктом 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295), визначено наступний перелік випадків, коли проводяться інспекційні відвідування:

  • за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
  • за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
  • за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством;
  • за рішенням суду, повідомленням правоохоронних органів про порушення законодавства про працю;
  • за повідомленням посадових осіб органів держнагляду (контролю), про виявлені в ході виконання ними контрольних повноважень ознак порушення законодавства про працю;
  • за інформацією (Порядком № 295 визначено докладну інформацію щодо даних, які надають перелічені органи та установи): Держстату та її територіальних органів, ДФС та її територіальних органів, ПФ України та його територіальних органів; профспілкових органів;
  • звернення фізичних осіб, стосовно яких порушено правила оформлення трудових відносин, працівників і роботодавців може бути подане через уповноваженого представника.

Рішення про доцільність проведення інспекційних заходів з підстав, визначених підпунктами 5–7 пункту 5 та пунктом 31 Порядку № 295, приймає керівник органу контролю, його заступник.

Інспекційне відвідування або рішення інспектора праці про відвідування роботодавця, передбачене пунктом 33 Порядку № 295, підлягає повідомній реєстрації Держпраці чи її територіальним органом до початку його проведення.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1652

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91238

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45665

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49681