Проведення інспекційних відвідувань

912

Запитання

В яких випадках проводяться інспекційні відвідування в рамках здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю?

Відповідь

Пунктом 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295), визначено наступний перелік випадків, коли проводяться інспекційні відвідування:

  • за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
  • за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
  • за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством;
  • за рішенням суду, повідомленням правоохоронних органів про порушення законодавства про працю;
  • за повідомленням посадових осіб органів держнагляду (контролю), про виявлені в ході виконання ними контрольних повноважень ознак порушення законодавства про працю;
  • за інформацією (Порядком № 295 визначено докладну інформацію щодо даних, які надають перелічені органи та установи): Держстату та її територіальних органів, ДФС та її територіальних органів, ПФ України та його територіальних органів; профспілкових органів;
  • звернення фізичних осіб, стосовно яких порушено правила оформлення трудових відносин, працівників і роботодавців може бути подане через уповноваженого представника.

Рішення про доцільність проведення інспекційних заходів з підстав, визначених підпунктами 5–7 пункту 5 та пунктом 31 Порядку № 295, приймає керівник органу контролю, його заступник.

Інспекційне відвідування або рішення інспектора праці про відвідування роботодавця, передбачене пунктом 33 Порядку № 295, підлягає повідомній реєстрації Держпраці чи її територіальним органом до початку його проведення.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як здійснюється громадський контроль за охороною праці

Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці є важливим способом захисту трудових прав працівників. Про те, хто здійснює громадський контроль за охороною праці, – далі у статті.
34229

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
61365

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22317

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
22523

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
829