Складення припису за результатами інспекційного відвідування

2136

Запитання

Коли та за яких умов складається припис за результатами інспекційного відвідування, невиїзного інспектування?

Відповідь

Регулювання цього питання відбувається згідно з положеннями Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295). Відповідно до вимог Порядку № 295 за результатами інспекційного відвідування або невиїзного інспектування складаються акт і у разі виявлення порушень законодавства про працю — припис про їх усунення.

Зауважимо, що припис – це обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога інспектора праці про усунення об’єктом відвідування порушень законодавства про працю, які були виявлені під час перевірки або невиїзного інспектування.

Припис вноситься об’єкту відвідування:

  • не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після підписання акта (відмови від підписання);
  • у випадку наявності зауважень — наступного дня після їх розгляду.

Строк усунення порушень зазначається в приписі. В тих випадках, коли встановлення строку виконання припису більше ніж 3 міс. у ньому визначається графік та заплановані заходи усунення виявлених порушень з відповідним інформуванням інспектора праці у визначеній в приписі періодичності.

Припис складається у 2-ох примірниках із підписами:

  • інспектором праці, який проводив перевірку або невиїзне інспектування;
  • керівником об’єкта відвідування або його уповноваженим представником.

Один примірник припису залишається на підприємстві.

Стан виконання припису перевіряється після закінчення визначеного строку усунення недоліків, якщо підприємство не надало відповідь або надало в недостатньому обсязі.

Якщо керівник чи уповноважений представник підприємства відмовився від підписання або за неможливості особистого вручення припису, він складаються у 3-ох примірниках.

Не пізніше наступного робочого дня 2 примірники припису надсилаються підприємству рекомендованим листом із описом документів у ньому та з повідомленням про вручення. На примірнику припису інспектора записуються реквізити відповідного поштового відправлення, яке долучається до матеріалів перевірки.

Об’єкт відвідування зобов’язаний повернути інспектору праці підписаний примірник припису не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати його отримання.

У разі ненадходження в установлений строк підписаного примірника припису складається акт про відмову від підпису у 2-ох примірниках, один з яких надсилається об’єкту відвідування рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111340

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16698

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22804

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30490