Складення припису за результатами інспекційного відвідування

2457

Запитання

Коли та за яких умов складається припис за результатами інспекційного відвідування, невиїзного інспектування?

Відповідь

Регулювання цього питання відбувається згідно з положеннями Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок № 295). Відповідно до вимог Порядку № 295 за результатами інспекційного відвідування або невиїзного інспектування складаються акт і у разі виявлення порушень законодавства про працю — припис про їх усунення.

Зауважимо, що припис – це обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога інспектора праці про усунення об’єктом відвідування порушень законодавства про працю, які були виявлені під час перевірки або невиїзного інспектування.

Припис вноситься об’єкту відвідування:

  • не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після підписання акта (відмови від підписання);
  • у випадку наявності зауважень — наступного дня після їх розгляду.

Строк усунення порушень зазначається в приписі. В тих випадках, коли встановлення строку виконання припису більше ніж 3 міс. у ньому визначається графік та заплановані заходи усунення виявлених порушень з відповідним інформуванням інспектора праці у визначеній в приписі періодичності.

Припис складається у 2-ох примірниках із підписами:

  • інспектором праці, який проводив перевірку або невиїзне інспектування;
  • керівником об’єкта відвідування або його уповноваженим представником.

Один примірник припису залишається на підприємстві.

Стан виконання припису перевіряється після закінчення визначеного строку усунення недоліків, якщо підприємство не надало відповідь або надало в недостатньому обсязі.

Якщо керівник чи уповноважений представник підприємства відмовився від підписання або за неможливості особистого вручення припису, він складаються у 3-ох примірниках.

Не пізніше наступного робочого дня 2 примірники припису надсилаються підприємству рекомендованим листом із описом документів у ньому та з повідомленням про вручення. На примірнику припису інспектора записуються реквізити відповідного поштового відправлення, яке долучається до матеріалів перевірки.

Об’єкт відвідування зобов’язаний повернути інспектору праці підписаний примірник припису не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати його отримання.

У разі ненадходження в установлений строк підписаного примірника припису складається акт про відмову від підпису у 2-ох примірниках, один з яких надсилається об’єкту відвідування рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як здійснюється громадський контроль за охороною праці

Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці є важливим способом захисту трудових прав працівників. Про те, хто здійснює громадський контроль за охороною праці, – далі у статті.
34214

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
61339

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22311

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
22498

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
827