Державні органи та суб’єкти господарювання, аварійно-рятувальні служби, щодо яких здійснюються заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту

576

Запитання

Щодо яких органів та підприємств здійснюються заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту?

Відповідь

Відповідно до положень статей 64 та 65 Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс) центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) з наступних питань:

  • виконання вимог законодавства України з питань техногенної та пожежної безпеки;
  • вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту;
  • діяльності аварійно-рятувальних служб.

Державний нагляд (контроль) із зазначених вище питань здійснюється щодо:

  • центральних органів виконавчої влади;
  • Ради міністрів АРК;
  • місцевих державних адміністрацій;
  • інших державних органів та органів місцевого самоврядування;
  • суб’єктів господарювання;
  • аварійно-рятувальних служб.

Зауважимо, що у суб’єктів господарювання приватної форми власності органи державного нагляду у сфері цивільного захисту контролюють виконання заходів щодо:

  • захисту населення та працівників на випадок надзвичайної ситуації;
  • вирішення питань техногенної та пожежної безпеки, що стосуються прав та інтересів інших юридичних осіб і громадян.

Довідка

Положенням про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженим постановою КМУ від 16.12.2015 № 1052, Державна служба України з надзвичайних ситуацій є центральним органом виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111389

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16745

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22848

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30514