Державні органи та суб’єкти господарювання, аварійно-рятувальні служби, щодо яких здійснюються заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту
Переглядів: 351
Запитання
Щодо яких органів та підприємств здійснюються заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту?
Відповідь
Відповідно до положень статей 64 та 65 Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс) центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) з наступних питань:
- виконання вимог законодавства України з питань техногенної та пожежної безпеки;
- вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту;
- діяльності аварійно-рятувальних служб.
Державний нагляд (контроль) із зазначених вище питань здійснюється щодо:
- центральних органів виконавчої влади;
- Ради міністрів АРК;
- місцевих державних адміністрацій;
- інших державних органів та органів місцевого самоврядування;
- суб’єктів господарювання;
- аварійно-рятувальних служб.
Зауважимо, що у суб’єктів господарювання приватної форми власності органи державного нагляду у сфері цивільного захисту контролюють виконання заходів щодо:
- захисту населення та працівників на випадок надзвичайної ситуації;
- вирішення питань техногенної та пожежної безпеки, що стосуються прав та інтересів інших юридичних осіб і громадян.
Останні новини
Усі новини
24
Нещасний випадок: заява про виплати онлайн
37
Небезпечні хімречовини: правила безпеки
41
Роботи на відкритому повітрі: як вберегти здоров'я працівників взимку?
102
Пожежна і техногенна безпека: новий закон
618
Статті за темою
Усі статті за темоюБезпека праці сторожів у зимовий період
Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1647
План комплексних перевірок
Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91223
Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю
За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45654
Журнал реєстрації перевірок
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49659
Робота у вихідні та святкові дні: як не порушити законодавсто
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
16746