Центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки (ДСНС)

4685

Запитання

Що здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки?

Відповідь

Відповідно до норм Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затверджене постановою КМУ від 16.12.2015 № 1052 (далі – Положення про ДСНС), Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Статтею 64 Кодексу цивільного захисту України визначено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює держнагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо:

  • виконання вимог законодавства України з питань техногенної та пожежної безпеки;
  • вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту;
  • діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо, а також через свої територіальні органи, до яких належать представництва в:

  • АРК;
  • адміністративних областях;
  • Києві та Севастополі;
  • районах;
  • районах у містах;
  • містах обласного та республіканського (АРК) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять:

  • органи держнагляду у сфері пожежного нагляду;
  • органи держнагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки;
  • підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Докладніше про завдання, принципи організації діяльності, права, повноваження та структуру ДСНС можна дізнатися у нормах Положення про ДСНС.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59661

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
174908

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
110174

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
82303

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12584