Центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки (ДСНС)

3693

Запитання

Що здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки?

Відповідь

Відповідно до норм Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затверджене постановою КМУ від 16.12.2015 № 1052 (далі – Положення про ДСНС), Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Статтею 64 Кодексу цивільного захисту України визначено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює держнагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо:

 • виконання вимог законодавства України з питань техногенної та пожежної безпеки;
 • вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту;
 • діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо, а також через свої територіальні органи, до яких належать представництва в:

 • АРК;
 • адміністративних областях;
 • Києві та Севастополі;
 • районах;
 • районах у містах;
 • містах обласного та республіканського (АРК) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять:

 • органи держнагляду у сфері пожежного нагляду;
 • органи держнагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки;
 • підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Докладніше про завдання, принципи організації діяльності, права, повноваження та структуру ДСНС можна дізнатися у нормах Положення про ДСНС.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
45941

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18471

Вимоги пожежної безпеки до електроустановок

Порушення правил і норм пожежної безпеки на підприємстві нерідко стає причиною пожеж. Дізнайтеся зі статті, які існують вимоги пожежної безпеки до електроустановок та організуйте експлуатацію електрообладнання належним чином.
14861

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26067