Загальновідомо, що пора жнив особливо пожежонебезпечний період. Причиною виникнення пожежі може стати спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, а також людська недбалість та безвідповідальність.
Тому фахівці Держпраці наголошують на посиленні заходів пожежної безпеки на сільськогосподарських підприємствах. Зокрема, вся збиральна техніка повинна бути оснащена первинними засобами пожежогасіння, а саме:
- комбайни і трактори — двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами-хлопавками;
- автомобілі — справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою;
- паливозаправники — трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0.05 куб. м., штиковою лопатою, кошмою.
Також потрібно приділити увагу належному технічному стану зернозбиральної техніки, наявності попереджувальних написів, а у нічний час — ефективному освітленню всіх технологічних агрегатів.
За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області
Вогнегасники
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?