Гранти для постраждалих підприємств: хто отримає

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Уряд готує нову грантову програму для підприємств, які зазнали руйнувань через бойові дії

Гранти для підприємств: хто отримаєУряд запускає новий грант на відновлення підприємств, що постраждали від руйнувань. Максимальна сума допомоги — до 16 млн грн, але не більше суми завданих збитків.

Обов'язкові витрати на охорону праці

Отримати грант зможуть як юридичні особи, так і ФОП, чиї виробничі потужності були пошкоджені. За кошти можна буде придбати нове обладнання, оплатити його доставку й монтаж.

Щоб отримати грант, підприємству потрібно подати: бізнес-план, акт оцінки збитків і витяг з ЄРДР.

Рішення ухвалюватимуть Мінекономіки та Державна служба зайнятості.

Підприємства, які раніше отримували грант на переробку, можуть подаватися повторно, але сума нового гранту зменшиться на попередню. Серед умов: створення щонайменше п’яти робочих місць і сплата податків на суму гранту впродовж трьох років (зокрема 20% — у вигляді ЄСВ із нових працівників).

Гранти для підприємств: хто отримає Не зможуть отримати грант підприємства, які:

  • мають прострочені кредити;
  • є фігурантами кримінальних справ;
  • працюють з країною-агресором або перебувають під санкціями.

У подальшому Уряд планує опрацювати низку питань для підтримки бізнесу, як-от:

  1. Підтримка українських виробників. Упровадження програм розвитку виробництва. Доступ до публічних і оборонних закупівель. Розширення програми компенсацій на українську техніку і обладнання. Механізм компенсації капітальних інвестицій через податки.
  2. Економічна політика для прифронтових регіонів. Вирішення проблем із кредитуванням, оскільки банки не приймають майно з цих регіонів у заставу. Питання компенсацій за зруйноване чи пошкоджене майно та відновлення життя в громадах.
  3. Доступ до міжнародних ринків. Скасування мит, усунення нетарифних бар’єрів, спрощення сертифікації та відповідності санітарним вимогам.
  4. Інституційна підтримка експорту. Відновлення фінансування участі у міжнародних виставках, спрощення сертифікації, запуску промислового «безвізу».
  5. Розвиток людського капіталу. Програми повернення фахівців з-за кордону та з-поміж ВПО, забезпечення їх житлом. Програми профтехосвіти та перекваліфікації.
  6. Євроінтеграція та її виклики для бізнесу. Переговори з ЄС і системна підтримка адаптації аграріїв до нових стандартів і правил.

 Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
184215

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді