Уряд запускає новий грант на відновлення підприємств, що постраждали від руйнувань. Максимальна сума допомоги — до 16 млн грн, але не більше суми завданих збитків.
Обов'язкові витрати на охорону праці
Отримати грант зможуть як юридичні особи, так і ФОП, чиї виробничі потужності були пошкоджені. За кошти можна буде придбати нове обладнання, оплатити його доставку й монтаж.
Щоб отримати грант, підприємству потрібно подати: бізнес-план, акт оцінки збитків і витяг з ЄРДР.
Рішення ухвалюватимуть Мінекономіки та Державна служба зайнятості.
Підприємства, які раніше отримували грант на переробку, можуть подаватися повторно, але сума нового гранту зменшиться на попередню. Серед умов: створення щонайменше п’яти робочих місць і сплата податків на суму гранту впродовж трьох років (зокрема 20% — у вигляді ЄСВ із нових працівників).
Не зможуть отримати грант підприємства, які:
- мають прострочені кредити;
- є фігурантами кримінальних справ;
- працюють з країною-агресором або перебувають під санкціями.
У подальшому Уряд планує опрацювати низку питань для підтримки бізнесу, як-от:
- Підтримка українських виробників. Упровадження програм розвитку виробництва. Доступ до публічних і оборонних закупівель. Розширення програми компенсацій на українську техніку і обладнання. Механізм компенсації капітальних інвестицій через податки.
- Економічна політика для прифронтових регіонів. Вирішення проблем із кредитуванням, оскільки банки не приймають майно з цих регіонів у заставу. Питання компенсацій за зруйноване чи пошкоджене майно та відновлення життя в громадах.
- Доступ до міжнародних ринків. Скасування мит, усунення нетарифних бар’єрів, спрощення сертифікації та відповідності санітарним вимогам.
- Інституційна підтримка експорту. Відновлення фінансування участі у міжнародних виставках, спрощення сертифікації, запуску промислового «безвізу».
- Розвиток людського капіталу. Програми повернення фахівців з-за кордону та з-поміж ВПО, забезпечення їх житлом. Програми профтехосвіти та перекваліфікації.
- Євроінтеграція та її виклики для бізнесу. Переговори з ЄС і системна підтримка адаптації аграріїв до нових стандартів і правил.
Джерело: Мінекономіки