Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат

Кабмін ухвалив зміни, які стосуються ВПО, українців за кордоном і на тимчасово окупованих територіях

Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також для громадян України, які перебувають за кордоном і на тимчасово окупованих територіях.

Державне пенсійне страхування: як збільшити власні виплати

Раніше деякі категорії пенсіонерів — особи, які отримали довідку ВПО до 24 лютого 2022 року, і громадяни, які виїхали за кордон або проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), — мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання коштів. 

Уряд ухвалив зміни, які врегульовують цю ситуацію і встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцезнаходження. Відтепер такі пенсіонери можуть отримати свої пенсії на рахунок будь-якого банку, а не лише Ощадбанку, як було до цього.

Щоб отримати пенсійні виплати, громадяни, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, повинні раз на рік до 31 грудня проходити фізичну ідентифікацію. Пенсіонери, які проживають на ТОТ, мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців. Умова — у ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат Громадяни на ТОТ і ті, хто виїхав зі ТОТ, отримуватимуть пенсії за умови підтвердження інформації про те, що вони не одержують пенсії від рф. Для цього необхідно написати заяву в довільній формі про неодержання пенсії від рф і подати до ПФУ.

Пройти фізичну ідентифікацію можна:

  • офлайн — якщо особа перебуває в Україні на підконтрольній території і має можливість звернутись особисто;
  • онлайн — якщо особа перебуває за кордоном або на ТОТ.

Які документи потрібні:

  • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або закордонний) — як отримувача виплати або як законного представника / помічника отримувача виплати. Якщо йдеться про дитину — свідоцтво про її народження;
  • пенсійне посвідчення;
  • відкритий рахунок у будь-якому банку України чи картку, на яку надходить пенсія.

Спосіб №1. Особисто відвідати орган ПФУ або банк, де відкрито пенсійний рахунок. Громадяни за кордоном можуть звернутись до закордонної дипломатичної установи України та отримати документ про посвідчення факту, що особа є живою. Потім написати заяву в довільній формі про продовження виплати пенсій та разом із документом відправити поштою на відділення ПФУ за місцем реєстрації.

Спосіб №2. Віддалено авторизуватись в електронному кабінеті ПФУ за допомогою «Дія.Підпис» (Дія ID, інструкція створення — за посиланням ).

Спосіб №3. Пройти ідентифікацію по відеозв’язку, Для цього:

1. Зайти на портал електронних послуг ПФУ.

2. Натиснути на вкладку «Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку» у верхній частині екрана.

3. Заповнити всі позначені зірочкою поля форми, яка зʼявиться на екрані, а саме:

  • ввести особисті дані й дані документу, що посвідчує особу; 
  • надати адресу електронної пошти та номер телефону для звʼязку з фахівцем ПФУ;
  • обрати зручний спосіб проведення відеоідентифікації через: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp або Zoom; 
  • вказати, якщо ви перекладу жестовою мовою чи фізичного супроводу персонального помічника/асистента.

4. Дати згоду на передачу особистих даних та натиснути «Подати заяву». 

Відеоідентифікація відбувається не раніше ніж за 10 робочих днів і не пізніше ніж 30 календарних днів із дати подання заяви. Працівник ПФУ зв’яжеться з особою, що подала заяву, щоб узгодити час і спосіб проведення відеоідентифікації.

Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат Під час відеоідентифікації відеозображення повинно давати змогу розпізнати одержувача / представника / помічника та деталі ідентифікаційного документа (фото, дані).

Якщо особа не пройшла ідентифікацію, на її банківський рахунок / картку пенсія не перераховуватиметься. ПФУ ухвалить рішення про поновлення виплати пенсії, якщо особа пройшла фізичну ідентифікацію протягом року з дати припинення виплати.

Джерело: Мінсоцполітики

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21067

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44567

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8474

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді