ПФУ реалізував сервіс, що дозволяє отримати пенсійне посвідчення в «Дії»
Днями Пенсійний фонд України (ПФУ) реалізував новий сервіс, що дозволяє пенсіонерам оперативно отримати е-пенсійне посвідчення, яке відображатиметься в застосунку «Дія».
Чи врахують стаж для пенсії на пільгових умовах, якщо атестацію не проводили
Е-пенсійне посвідчення — це електронний документ, який підтверджує факт призначення пенсії.
За бажанням людина може отримати пенсійне посвідчення виключно в електронній формі.
Для того щоб сформувати такий е-документ, необхідно скористатись вебпорталом електронних послуг ПФУ або звернутися до найближчого сервісного центру ПФУ. Людині потрібно:
- знати свій реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- установити мобільний застосунок «Дія»;
- пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.
Отримати е-пенсійне посвідчення можна значно швидше за паперовий варіант — зазвичай за кілька днів із моменту звернення.
Новий сервіс буде корисним передусім пенсіонерам, які:
- перебувають за кордоном і не можуть відвідати Україну, щоб отримати паперове посвідчення;
- не мають змоги з різних причин отримати документ у сервісних центрах ПФУ.
Отже, на сьогодні в Україні існують вже три варіанти пенсійного посвідчення:
- традиційне паперове;
- електронне у вигляді платіжної картки, яке видавало АТ «Ощадбанк»;
- е-пенсійне.
Е-пенсійне посвідчення може бути сформовано за наявності в Реєстрі застрахованих осіб відомостей про призначення пенсії особі.
Джерело: ПФУ
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.