Накопичувальні пенсії 2025: основні зміни та нововведення

Кабінет Міністрів України розробив законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему, що може бути ухвалений найближчим часом

Законодавчу базу для впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні планують ухвалити у 2025 році, а розпочати перші накопичення — у 2026 році. Про це повідомила міністр соцполітики Оксана Жолнович під час пресконференції.

Накопичувальні пенсії 2025: основні зміни та нововведенняКомпенсації від держави: яку техніку можуть придбати підприємства


Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович повідомила, що наразі триває погодження документа з усіма центральними органами виконавчої влади, а також узгодження фінансових показників з Міністерством фінансів. Вона наголосила, що законопроєкт планують внести до Верховної Ради найближчими місяцями, щоб забезпечити законодавчу основу цього року та розпочати технічну підготовку.

Зокрема, важливою складовою є те, щоб накопичувальна пенсійна система була економічно вигідною для громадян, оскільки частина відрахувань використовується на адміністративні витрати. Для зменшення витрат на адміністрування передбачається розробка ефективних ІТ-сервісів, що дозволить зробити систему більш прозорою та доступною.

Вже у 2025 році планується запровадження законодавчої бази для накопичувальної пенсійної системи, а також розробка ІТ-системи та створення концептуально нової моделі Державного накопичувального фонду. Перші накопичення планується розпочати у 2026 році.

У лютому 2025 року пенсійні виплати не переглядатимуться. Планова індексація пенсій в Україні очікується у березні 2025 року.

Джерело: Мінфін

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Передрейсовий медичний огляд водіїв

Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
85862

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96826

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
290

Посадова інструкція фахівця з питань цивільного захисту

Інструкція фахівця з питань цивільного захисту відповідає вимогам Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників у сфері цивільного захисту України та набуває чинності з моменту затвердження.
58814

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
64178

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді