У останню неділю березня стрілки годинника переводять на годину вперед
У ніч із 29 на 30 березня 2025 року о 03:00 відбудеться перехід на літній час. Годинники потрібно буде перевести на одну годину вперед. Сучасні електронні пристрої зроблять це автоматично.
Час відпочинку й права працівників
Минулого року Верховна Рада прийняла Закон України «Про обчислення часу в Україні» від 16.07.2024 № 4201, який передбачає скасування сезонного переведення годинників. Проте Президент цей закон не підписав.
Оскільки закон ще не набув чинності, перехід на літній час відбудеться згідно з постановою КМУ від 13.05.1996 № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».
Якщо Президент підпише закон, який скасує переведення годинників двічі на рік, Україна більше не переходитиме на літній час, а залишиться на єдиному київському часі — UTC+2.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.