Об’єкти підвищеної небезпеки: як ідентифікувати
МВС наказом від 28.12.2023 № 1081 розробило Порядок та умови страхування відповідальності суб’єктів господарювання, інших юридичних осіб, у користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки, за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок надзвичайних ситуацій (далі — Порядок).
Порядок визначає механізми, за якими суб’єкти господарювання та інші юрособи, що використовують об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН), укладатимуть договори страхування відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок:
- пожеж та аварій на таких об’єктах;
- екологічно небезпечних аварій і надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- аварій, що можуть загрожувати санітарному чи епідемічному здоров’ю населення, за класом страхування 13, описаним у статті 4 Закону України «Про страхування» від 18.11.2021 № 1909-IX.
Розмір страхової суми в договорі страхування відповідальності його сторони встановлюватимуть за домовленістю. Він не може становити для окремого ОПН:
- 1 класу — менше ніж 5500 мінімальних зарплат у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня року укладання договору страхування відповідальності;
- 2 класу — менше ніж 4500 мінзарплат;
- 3 класу — менше ніж 3500 мінзарплат.
План реагування на надзвичайні ситуації
Договір страхування відповідальності не відшкодовуватиме:
- штрафи, пеню, інші (зокрема адміністративні) санкції, визначені договором чи законом;
- моральну шкоду, упущену вигоду, інші непрямі збитки;
- шкоду, заподіяну внаслідок перевезення, зберігання чи застосування вибухових пристроїв та/або речовин, вогнепальної зброї;
- шкоду, заподіяну власному майну страхувальника або майну, що використовує страхувальник на підставі договору оренди (лізингу);
- шкоду, визначену письмовою вимогою (претензією) потерпілої третьої особи, що визнана страхувальником, але не погоджена страховиком.
Якщо випадок визнано страховим, то страховик має провести страхову виплату протягом трьох робочих днів із дати ухвалення такого рішення, якщо інше не передбачено договором страхування.
- Як розслідувати аварії на об’єктах підвищеної небезпеки за новим Порядком
- Чи потрібна печатка підприємства в посвідченні про навчання з пожежної безпеки
- Чи можна укладати ЦПД або договір підряду на небезпечні роботи з фізособами
- Чи проходити медогляд суміснику, який виконує роботи підвищеної небезпеки
Джерело: ЛІГА:ЗАКОН