Порядок страхування для об’єктів підвищеної небезпеки.

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Відшкодування відбуватиметься після надзвичайних ситуацій, пожеж та аварій

Порядок страхування для  об’єктів підвищеної небезпеки. Об’єкти підвищеної небезпеки: як ідентифікувати

МВС наказом від 28.12.2023 № 1081 розробило Порядок та умови страхування відповідальності суб’єктів господарювання, інших юридичних осіб, у користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки, за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок надзвичайних ситуацій (далі — Порядок).

Порядок визначає механізми, за якими суб’єкти господарювання та інші юрособи, що використовують об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН), укладатимуть договори страхування відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок:

  • пожеж та аварій на таких об’єктах;
  • екологічно небезпечних аварій і надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • аварій, що можуть загрожувати санітарному чи епідемічному здоров’ю населення, за класом страхування 13, описаним у статті 4 Закону України «Про страхування» від 18.11.2021 № 1909-IX.

Розмір страхової суми в договорі страхування відповідальності його сторони встановлюватимуть за домовленістю. Він не може становити для окремого ОПН:

  • 1 класу — менше ніж 5500 мінімальних зарплат у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня року укладання договору страхування відповідальності;
  • 2 класу — менше ніж 4500 мінзарплат;
  • 3 класу — менше ніж 3500 мінзарплат.

Порядок страхування для  об’єктів підвищеної небезпеки.План реагування на надзвичайні ситуації

Договір страхування відповідальності не відшкодовуватиме:

  • штрафи, пеню, інші (зокрема адміністративні) санкції, визначені договором чи законом;
  • моральну шкоду, упущену вигоду, інші непрямі збитки;
  • шкоду, заподіяну внаслідок перевезення, зберігання чи застосування вибухових пристроїв та/або речовин, вогнепальної зброї;
  • шкоду, заподіяну власному майну страхувальника або майну, що використовує страхувальник на підставі договору оренди (лізингу);
  • шкоду, визначену письмовою вимогою (претензією) потерпілої третьої особи, що визнана страхувальником, але не погоджена страховиком.

Якщо випадок визнано страховим, то страховик має провести страхову виплату протягом трьох робочих днів із дати ухвалення такого рішення, якщо інше не передбачено договором страхування.

Джерело:  ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14618

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142102

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14926

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38389

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді