Набули чинності зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів

Зокрема, оновлення стосується зразків заяв на одержання відводу

Набули чинності зміни до Положення про порядок надання гірничих відводівЗатверджені Кабінетом міністрів зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів (від 09 січня 2024 року № 68 «Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів») набули чинності.

Об’єкти підвищеної небезпеки: як ідентифікувати

Серед змін у порядку надання гірничих відводів користувачам для розробки родовищ корисних копалин підземним способом виокремили такі:

  • додано зразок заяви на одержання (переоформлення) гірничого відводу;
  • проєкти гірничих відводів розроблятимуться спеціалізованими проєктними організаціями або спеціалізованими підрозділами гірничодобувних підприємств, ФОПами з щонайменше одним працівником відповідної спеціальності (184 «Гірництво»: маркшейдерська справа, розробка родовищ та видобування корисних копалин);
  • подача заявки для одержання гірничого відводу відбувається особисто (можливо надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) до адміністратора центру надання адміністративних послуг або органу, що надає гірничий відвід, після погодження заявки територіальним органом Держпраці (за місцем розташування об’єкта надрокористування);

Набули чинності зміни до Положення про порядок надання гірничих відводівЯк оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

  • розрахунок меж і розмірів гірничого відводу здійснюється відповідно до Державної геодезичної референтної системи координат УСК-2000;
  • у випадку консервації гірничодобувного об’єкта (на строк понад п’ять років) або його ліквідації впродовж 30 днів після оформлення актів приймання виконаних ліквідаційних робіт акт про надання гірничого відводу повертається до органу, який його надав.

Зауважте: одержання гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин відкритим способом (кар’єрами, розрізами), через свердловини (мінеральні води, вуглеводні), методом вилуговування (солі, бішофіт тощо) та для будівництва і експлуатації підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі на континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні, скасовано.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Роботодавець повинен подбати про організацію безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві та розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію. Як правильно це зробити — далі у статті.
26364

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
9600

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
4552

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
86572

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
5374

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді