Набули чинності зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Зокрема, оновлення стосується зразків заяв на одержання відводу

Набули чинності зміни до Положення про порядок надання гірничих відводівЗатверджені Кабінетом міністрів зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів (від 09 січня 2024 року № 68 «Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів») набули чинності.

Об’єкти підвищеної небезпеки: як ідентифікувати

Серед змін у порядку надання гірничих відводів користувачам для розробки родовищ корисних копалин підземним способом виокремили такі:

  • додано зразок заяви на одержання (переоформлення) гірничого відводу;
  • проєкти гірничих відводів розроблятимуться спеціалізованими проєктними організаціями або спеціалізованими підрозділами гірничодобувних підприємств, ФОПами з щонайменше одним працівником відповідної спеціальності (184 «Гірництво»: маркшейдерська справа, розробка родовищ та видобування корисних копалин);
  • подача заявки для одержання гірничого відводу відбувається особисто (можливо надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) до адміністратора центру надання адміністративних послуг або органу, що надає гірничий відвід, після погодження заявки територіальним органом Держпраці (за місцем розташування об’єкта надрокористування);

Набули чинності зміни до Положення про порядок надання гірничих відводівЯк оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

  • розрахунок меж і розмірів гірничого відводу здійснюється відповідно до Державної геодезичної референтної системи координат УСК-2000;
  • у випадку консервації гірничодобувного об’єкта (на строк понад п’ять років) або його ліквідації впродовж 30 днів після оформлення актів приймання виконаних ліквідаційних робіт акт про надання гірничого відводу повертається до органу, який його надав.

Зауважте: одержання гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин відкритим способом (кар’єрами, розрізами), через свердловини (мінеральні води, вуглеводні), методом вилуговування (солі, бішофіт тощо) та для будівництва і експлуатації підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі на континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні, скасовано.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108839

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146227

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
52958

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139195

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді