Захист від радіації — за новими стандартами

Парламент підтримав закон

image61

Порядок дій у разі радіаційної небезпеки

Верховна Рада підтримала в другому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання» № 8223 (далі — Законопроєкт № 8223). Документ передбачає внесення змін до Закону України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання» від 14.01.1998 № 15/98-ВР (далі — Закон № 15/98), які наберуть чинності наступного дня після опублікування. 

Реалізація закону дозволить:

  • затвердити нові санітарні норми та правила радіаційної безпеки;
  • підвищити рівень радіаційного захисту персоналу та населення;
  • запровадити систему радіаційного захисту населення в усіх ситуаціях опромінення (плановій, наявній та аварійній) відповідно до права ЄС і набутого досвіду державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Законопроєкт № 8223:

  • уточнює та конкретизує повноваження КМУ, центральних і місцевих органів виконавчої влади, Національної комісії з радіаційного захисту населення України;
  • запроваджує:
    • три ситуації опромінення — планову, існуючу та аварійну;
    • граничні дози в ситуації планового опромінення для персоналу та населення;
    • референтні рівні для ситуацій існуючого та аварійного опромінення, а також середньої річної концентрації активності радону в повітрі приміщень для постійного перебування людей, на робочих місцях;
  • встановлює основні дозові ліміти ефективної та еквівалентної дози для персоналу та населення;
  • визначає основні заходи щодо обґрунтування та оптимізації заходів захисту та безпеки при медичному опроміненні тощо.

Захист від радіації — за новими стандартами Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Крім того, проєкт закону № 8223 приводить терміни Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» від 08.02.1995 № 39/95-ВР у відповідність до Закону № 15/98.

Джерело: Офіційний вебпортал ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108356

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді