Захист від радіації — за новими стандартами

Парламент підтримав закон

image86

Порядок дій у разі радіаційної небезпеки

Верховна Рада підтримала в другому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання» № 8223 (далі — Законопроєкт № 8223). Документ передбачає внесення змін до Закону України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання» від 14.01.1998 № 15/98-ВР (далі — Закон № 15/98), які наберуть чинності наступного дня після опублікування. 

Реалізація закону дозволить:

  • затвердити нові санітарні норми та правила радіаційної безпеки;
  • підвищити рівень радіаційного захисту персоналу та населення;
  • запровадити систему радіаційного захисту населення в усіх ситуаціях опромінення (плановій, наявній та аварійній) відповідно до права ЄС і набутого досвіду державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Законопроєкт № 8223:

  • уточнює та конкретизує повноваження КМУ, центральних і місцевих органів виконавчої влади, Національної комісії з радіаційного захисту населення України;
  • запроваджує:
    • три ситуації опромінення — планову, існуючу та аварійну;
    • граничні дози в ситуації планового опромінення для персоналу та населення;
    • референтні рівні для ситуацій існуючого та аварійного опромінення, а також середньої річної концентрації активності радону в повітрі приміщень для постійного перебування людей, на робочих місцях;
  • встановлює основні дозові ліміти ефективної та еквівалентної дози для персоналу та населення;
  • визначає основні заходи щодо обґрунтування та оптимізації заходів захисту та безпеки при медичному опроміненні тощо.

Захист від радіації — за новими стандартами Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Крім того, проєкт закону № 8223 приводить терміни Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» від 08.02.1995 № 39/95-ВР у відповідність до Закону № 15/98.

Джерело: Офіційний вебпортал ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
8

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22558

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21304

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234058

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70378

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді