Захист від радіації — за новими стандартами

Парламент підтримав закон

image35

Порядок дій у разі радіаційної небезпеки

Верховна Рада підтримала в другому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання» № 8223 (далі — Законопроєкт № 8223). Документ передбачає внесення змін до Закону України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання» від 14.01.1998 № 15/98-ВР (далі — Закон № 15/98), які наберуть чинності наступного дня після опублікування. 

Реалізація закону дозволить:

  • затвердити нові санітарні норми та правила радіаційної безпеки;
  • підвищити рівень радіаційного захисту персоналу та населення;
  • запровадити систему радіаційного захисту населення в усіх ситуаціях опромінення (плановій, наявній та аварійній) відповідно до права ЄС і набутого досвіду державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Законопроєкт № 8223:

  • уточнює та конкретизує повноваження КМУ, центральних і місцевих органів виконавчої влади, Національної комісії з радіаційного захисту населення України;
  • запроваджує:
    • три ситуації опромінення — планову, існуючу та аварійну;
    • граничні дози в ситуації планового опромінення для персоналу та населення;
    • референтні рівні для ситуацій існуючого та аварійного опромінення, а також середньої річної концентрації активності радону в повітрі приміщень для постійного перебування людей, на робочих місцях;
  • встановлює основні дозові ліміти ефективної та еквівалентної дози для персоналу та населення;
  • визначає основні заходи щодо обґрунтування та оптимізації заходів захисту та безпеки при медичному опроміненні тощо.

Захист від радіації — за новими стандартами Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Крім того, проєкт закону № 8223 приводить терміни Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» від 08.02.1995 № 39/95-ВР у відповідність до Закону № 15/98.

Джерело: Офіційний вебпортал ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105443

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174740

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114668

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді