Як контролювати об’єктивність розслідування нещасного випадку
З 1 січня 2023 року набув чинності Закон України від 21.09.2022 № 2620-X «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та затвердження Постанови КМУ від 02.12.2023 №1350 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». Таким чином Фонд соціального страхування приєднався до Пенсійного фонду України.
Відповідно, змінився й Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений Постановою КМУ від 17.04.2019 №337.
Тепер повідомлення про нещасний випадок за місцем настання нещасного випадку або гострого професійного захворювання надається одночасно і в територіальний органу Держпраці, і в територіальний орган Пенсійного фонду України (а також в інші установи, передбачені Порядком).
У разі настання нещасного випадку або професійного захворювання на підприємстві створюють комісію з розслідування. До її складу залучають і представника територіального органу Держпраці, і представника територіального органу ПФУ.
Зауважимо, з 1 січня 2023 року Пенсійний фонд здійснює такі види виплат:
- допомога по тимчасовій втраті працездатності;
- допомога по вагітності і пологах;
- допомога на поховання;
- одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей.
Нагадаємо, з 1 січня 2023 року ПФУ та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України (всі органи виконавчої дирекції ФССУ перетворено на територіальні органи Пенсійного фонду України).
Джерело: Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці