Рада спростила трудові відносини: кого це стосуватиметься?

Верховна Рада спростила умови трудових відносин для середніх і малих підприємств на період війни

Рада спростила трудові відносини: кого це стосуватиметься?

Як укласти трудовий договір в умовах війни

Верховна Рада 19.07.2022 прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (законопроєкт № 5371).

Закон визначає особливості регулювання трудових відносин на підприємствах із середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб або між роботодавцем і працівником, розмір зарплати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом.

Спрощений режим застосовуватимуть на добровільних засадах у відносинах між працівниками та роботодавцями, які мають право на його використання.

Умови трудового договору при спрощеному режимі переважно будуть на договірних засадах. Трудовий договір буде основним засобом регулювання трудових відносин працівників і роботодавців (власників приватних підприємств).

Рада спростила трудові відносини: кого це стосуватиметься?Скачайте наказ про надання щорічної основної відпустки

КЗпП заборонятиме примушувати працівника укладати трудовий договір, який містить умови, щодо яких працівник і роботодавець не досягли взаємної згоди.

Вимоги щодо ведення документації, прийняття локальних нормативних актів і організаційно-розпорядчої документації, зокрема й щодо режиму робочого часу та часу відпочинку, відпусток, а також інших документів з питань, що врегульовані трудовим договором, не поширюватимуться на роботодавців, які застосовують спрощений режим.

Роботодавець зобов’язаний буде вести облік трудової діяльності працівника в електронній формі, подавати звітність стосовно персоналу до державних органів.

Закон визначає:

  • істотні умови трудового договору,
  • умови надання відпусток працівникам,
  • порядок залучення працівників до надурочних робіт,
  • компенсацію при звільненні працівника з ініціативи роботодавця, з підстав, не передбачених КЗпП.

Спрощений порядок регулювання трудових відносин у сфері малого й середнього підприємництва діятиме лише на період дії воєнного стану.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14357

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді