Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану
Застрахована особа отримує допомогу по тимчасовій непрацездатності у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі:
- непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;
- тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.
Підстава — стаття 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.
Скачайте наказ про оголошення простою під час воєнного стану
Якщо працівник під час простою зобов’язаний дотримувати трудового розпорядку або у нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, він отримає допомогу по тимчасовій непрацездатності за всі дні непрацездатності, за які втрачає оплату.
Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП).
У інших випадках, якщо під час тривалого простою застрахована особа не здійснює трудову діяльність і не отримує заробітну плату, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, – вона втрачає право на матеріальне забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів ФССУ.
Рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою ухвалює комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку із відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.
- Чи може ВПО працювати за сумісництвом, якщо на основному місці роботи оформили простій
- Чи можуть працівники підписувати документи під час простою
- З якого дня працівнику призначатимуть матеріальну допомогу за е-лікарняним
- Чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно
Під час простою не з вини працівника застрахована особа отримує заробітну плату з розрахунку не нижче ніж дві третини тарифної ставки встановленого розряду (окладу). У цьому випадку зберігається право працівника отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності у разі настання страхового випадку. Підстава для призначення допомоги — виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці