Допомога по тимчасовій непрацездатності під час простою

Допомога по тимчасовій непрацездатності під час простою

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Застрахована особа отримує допомогу по тимчасовій непрацездатності у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі:

  • непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;
  • тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Підстава — стаття 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Допомога по тимчасовій непрацездатності під час простоюСкачайте наказ про оголошення простою під час воєнного стану

Якщо працівник під час простою зобов’язаний дотримувати трудового розпорядку або у нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, він отримає допомогу по тимчасовій непрацездатності за всі дні непрацездатності, за які втрачає оплату.

Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП).

У інших випадках, якщо під час тривалого простою застрахована особа не здійснює трудову діяльність і не отримує заробітну плату, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, – вона втрачає право на матеріальне забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів ФССУ.

Рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою ухвалює комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку із відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.

Під час простою не з вини працівника застрахована особа отримує заробітну плату з розрахунку не нижче ніж дві третини тарифної ставки встановленого розряду (окладу). У цьому випадку зберігається право працівника отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності у разі настання страхового випадку. Підстава для призначення допомоги — виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14354

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді