Допомога по тимчасовій непрацездатності під час простою

Допомога по тимчасовій непрацездатності під час простою

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Застрахована особа отримує допомогу по тимчасовій непрацездатності у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі:

  • непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;
  • тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Підстава — стаття 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Допомога по тимчасовій непрацездатності під час простоюСкачайте наказ про оголошення простою під час воєнного стану

Якщо працівник під час простою зобов’язаний дотримувати трудового розпорядку або у нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, він отримає допомогу по тимчасовій непрацездатності за всі дні непрацездатності, за які втрачає оплату.

Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП).

У інших випадках, якщо під час тривалого простою застрахована особа не здійснює трудову діяльність і не отримує заробітну плату, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, – вона втрачає право на матеріальне забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів ФССУ.

Рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою ухвалює комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку із відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.

Під час простою не з вини працівника застрахована особа отримує заробітну плату з розрахунку не нижче ніж дві третини тарифної ставки встановленого розряду (окладу). У цьому випадку зберігається право працівника отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності у разі настання страхового випадку. Підстава для призначення допомоги — виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114687

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8806

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді