Уряд оновив процедуру підтвердження профзахворювань

Зокрема, нові правила мають бути застосовані до медиків, що хворіють або вже захворіли на COVID-19

Уряд оновив процедуру підтвердження профзахворювань

МОЗ наказом від 29.12.2021 № 2911/99/738 скоригував норми Інструкції про застосування переліку професійних захворювань, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики від 29.12.2000 № 374/68/338.

Як встановлюють професійні захворювання

Діагноз гострого професійного захворювання (інтоксикації) встановлюватиме лікар закладу охорони здоров’я (ЗОЗ), до якого пацієнт звернувся за медичною допомогою. Пацієнт або інші особи надають інформацію, що захворювання може бути спричинене впливом факторів виробничого середовища та трудового процесу.

Уряд оновив процедуру підтвердження профзахворюваньСкачайте журнал обліку професійних захворювань (отруєнь)

ЗОЗ, до якого звернувся пацієнт із ознаками гострого професійного захворювання (інтоксикації), надає екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок / гостре професійне захворювання відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

У такому саме порядку встановлюють діагноз професійного захворювання «гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2» для медичних та інших працівників, що безпосередньо беруть участь у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVID-19 та лікування пацієнтів. Це стосується також випадків COVID-19 у медичних та інших працівників, що виникли до дня, коли цей наказ набрав чинності, та щодо яких не завершені розслідування професійного захворювання.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21291

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14325

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді