Уряд оновив процедуру підтвердження профзахворювань

Зокрема, нові правила мають бути застосовані до медиків, що хворіють або вже захворіли на COVID-19

Уряд оновив процедуру підтвердження профзахворювань

МОЗ наказом від 29.12.2021 № 2911/99/738 скоригував норми Інструкції про застосування переліку професійних захворювань, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики від 29.12.2000 № 374/68/338.

Як встановлюють професійні захворювання

Діагноз гострого професійного захворювання (інтоксикації) встановлюватиме лікар закладу охорони здоров’я (ЗОЗ), до якого пацієнт звернувся за медичною допомогою. Пацієнт або інші особи надають інформацію, що захворювання може бути спричинене впливом факторів виробничого середовища та трудового процесу.

Уряд оновив процедуру підтвердження профзахворюваньСкачайте журнал обліку професійних захворювань (отруєнь)

ЗОЗ, до якого звернувся пацієнт із ознаками гострого професійного захворювання (інтоксикації), надає екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок / гостре професійне захворювання відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

У такому саме порядку встановлюють діагноз професійного захворювання «гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2» для медичних та інших працівників, що безпосередньо беруть участь у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVID-19 та лікування пацієнтів. Це стосується також випадків COVID-19 у медичних та інших працівників, що виникли до дня, коли цей наказ набрав чинності, та щодо яких не завершені розслідування професійного захворювання.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11827

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
39

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
46896

Як розробити Положення про службу охорони праці

У статті наведено примірне Положення про службу охорони праці. За потреби ви можете скачати Положення про службу охорони праці підприємства та адаптувати його до умов вашого підприємства.
39178

Посада інженера з охорони праці

Законодавство зобов’язує роботодавців, незалежно від форми власності організації, забезпечити своїм працівникам безпечні умови праці. Інженер з охорони праці — особа, яка відповідає за безпеку праці на підприємстві. Які вимоги до інженера з охорони праці існують? Що він повинен знати, які обов’язки виконувати? Про це читайте у нашій статті.
66857

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді