Травму дистанційного працівника суд визнав травмою на виробництві

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Працівник пошкодив спину вдома на шляху до робочого комп’ютера. Тепер він отримає страхові виплати від роботодавця.

Травму дистанційного працівника суд визнав травмою на виробництві

Дистанційний працівник, який пошкодив спину на шляху до робочого комп’ютера, може претендувати на компенсацію від роботодавця. Таке рішення ухвалив Федеральний суд Німеччини 8 грудня 2021 року.

Як розслідувати нещасний випадок на підприємстві

Сам інцидент трапився ще у вересні 2018 року. Мешканець німецького Аахена час від часу виконував робочі обов'язки вдома. Домашній офіс він облаштував на першому поверсі свого двоповерхового будинку.

Одного дня він поспішав вийти на роботу. Спускаючись з другого поверху, де в нього розташована спальня, до робочого кабінету на першому поверсі, чоловік послизнувся і впав зі сходів.

Пізніше виявилося, що він пошкодив хребець. Оскільки інцидент трапився фактично дорогою на роботу, чоловік подав заяву про відшкодування за виробничу травму, але її не задовольнили. Тоді постраждалий вирішив звернутися до суду.

Спершу суд Північного Рейну-Вестфалії не задовольнив позов чоловіка, бо переміщення власним будинком не потрапляють під дію страхування. Однак Федеральний суд Німеччини постановив, що його травма є нещасним випадком на виробництві. Фактично «маршрут» німця до робочого місця в його оселі прирівняли до «першої» поїздки на роботу, на яку надається обов'язкове страхування від нещасних випадків.

До уваги взяли ще й той факт, що постраждалий зазвичай починає працювати «відразу, не поснідавши». Якби чоловік йшов снідати, а не до робочого місця, у страхуванні могли б відмовити.

Травму дистанційного працівника суд визнав травмою на виробництві Електронні лікарняні: запитання і роз'яснення

Рішення у справі чоловіка є чинним і без останніх змін у законодавстві Німеччини: у липні 2021 року там набрав чинності закон, за яким страхування від нещасних випадків для працівників розширюється й на тих, хто працює вдома.

Джерело: hromadske

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21912

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148313

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53157

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139736

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
83276

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді