Дистанційний працівник, який пошкодив спину на шляху до робочого комп’ютера, може претендувати на компенсацію від роботодавця. Таке рішення ухвалив Федеральний суд Німеччини 8 грудня 2021 року.
Як розслідувати нещасний випадок на підприємстві
Сам інцидент трапився ще у вересні 2018 року. Мешканець німецького Аахена час від часу виконував робочі обов'язки вдома. Домашній офіс він облаштував на першому поверсі свого двоповерхового будинку.
Одного дня він поспішав вийти на роботу. Спускаючись з другого поверху, де в нього розташована спальня, до робочого кабінету на першому поверсі, чоловік послизнувся і впав зі сходів.
Пізніше виявилося, що він пошкодив хребець. Оскільки інцидент трапився фактично дорогою на роботу, чоловік подав заяву про відшкодування за виробничу травму, але її не задовольнили. Тоді постраждалий вирішив звернутися до суду.
Спершу суд Північного Рейну-Вестфалії не задовольнив позов чоловіка, бо переміщення власним будинком не потрапляють під дію страхування. Однак Федеральний суд Німеччини постановив, що його травма є нещасним випадком на виробництві. Фактично «маршрут» німця до робочого місця в його оселі прирівняли до «першої» поїздки на роботу, на яку надається обов'язкове страхування від нещасних випадків.
До уваги взяли ще й той факт, що постраждалий зазвичай починає працювати «відразу, не поснідавши». Якби чоловік йшов снідати, а не до робочого місця, у страхуванні могли б відмовити.
Електронні лікарняні: запитання і роз'яснення
Рішення у справі чоловіка є чинним і без останніх змін у законодавстві Німеччини: у липні 2021 року там набрав чинності закон, за яким страхування від нещасних випадків для працівників розширюється й на тих, хто працює вдома.
Джерело: hromadske