Невакциновані працівники можуть не боятися звільнення

Держпраці пояснила порядок відсторонення від роботи

Невакциновані працівники можуть не боятися звільнення

У Державній служби з питань праці роз’яснили права невакцинованих працівників. Так, відомство запевнило, що звільнення за відмову від щеплення є неможливим.

Плануємо роботу служби охорони праці на 2022 рік: зразки документів

Кодекс законів про працю не передбачає такої підстави для звільнення, як відсутність вакцинації. Натомість працівник може бути відсторонений від роботи, а його обов’язки можуть покласти на іншого працівника з відповідною доплатою 50%, як передбачено законодавством. Крім того, якщо не потрібно проводити конкурс, можна взяти нового працівника за строковим договором до моменту виходу на роботу відстороненої особи. За такою особою робоче місце зберігається на весь період відсторонення.

Відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням строків та обов’язковим ознайомленням під підпис згаданих у ньому осіб. Відстороненим працівникам не оплачують лікарняні.

Травму дистанційного працівника суд визнав травмою на виробництві Електронні лікарняні: запитання і роз'яснення

Втім, якщо працівник захворіє до дня початку відсторонення, перший день такого відсторонення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності, і лікарняний буде оплачено на загальних підставах.

Варто пам'ятати, що допуск до роботи можливий лише у випадку вакцинації. ПЛР-тест у цьому разі не може стати підставою повернутися на робоче місце.

У разі суперечностей щодо правомірності відсторонення можна звернутися до Державної служби України з питань праці.

Джерело: Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21291

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14325

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді