Невакциновані працівники можуть не боятися звільнення

Держпраці пояснила порядок відсторонення від роботи

Невакциновані працівники можуть не боятися звільнення

У Державній служби з питань праці роз’яснили права невакцинованих працівників. Так, відомство запевнило, що звільнення за відмову від щеплення є неможливим.

Плануємо роботу служби охорони праці на 2022 рік: зразки документів

Кодекс законів про працю не передбачає такої підстави для звільнення, як відсутність вакцинації. Натомість працівник може бути відсторонений від роботи, а його обов’язки можуть покласти на іншого працівника з відповідною доплатою 50%, як передбачено законодавством. Крім того, якщо не потрібно проводити конкурс, можна взяти нового працівника за строковим договором до моменту виходу на роботу відстороненої особи. За такою особою робоче місце зберігається на весь період відсторонення.

Відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням строків та обов’язковим ознайомленням під підпис згаданих у ньому осіб. Відстороненим працівникам не оплачують лікарняні.

Травму дистанційного працівника суд визнав травмою на виробництві Електронні лікарняні: запитання і роз'яснення

Втім, якщо працівник захворіє до дня початку відсторонення, перший день такого відсторонення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності, і лікарняний буде оплачено на загальних підставах.

Варто пам'ятати, що допуск до роботи можливий лише у випадку вакцинації. ПЛР-тест у цьому разі не може стати підставою повернутися на робоче місце.

У разі суперечностей щодо правомірності відсторонення можна звернутися до Державної служби України з питань праці.

Джерело: Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді