Невакциновані працівники можуть не боятися звільнення

Держпраці пояснила порядок відсторонення від роботи

Невакциновані працівники можуть не боятися звільнення

У Державній служби з питань праці роз’яснили права невакцинованих працівників. Так, відомство запевнило, що звільнення за відмову від щеплення є неможливим.

Плануємо роботу служби охорони праці на 2022 рік: зразки документів

Кодекс законів про працю не передбачає такої підстави для звільнення, як відсутність вакцинації. Натомість працівник може бути відсторонений від роботи, а його обов’язки можуть покласти на іншого працівника з відповідною доплатою 50%, як передбачено законодавством. Крім того, якщо не потрібно проводити конкурс, можна взяти нового працівника за строковим договором до моменту виходу на роботу відстороненої особи. За такою особою робоче місце зберігається на весь період відсторонення.

Відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням строків та обов’язковим ознайомленням під підпис згаданих у ньому осіб. Відстороненим працівникам не оплачують лікарняні.

Травму дистанційного працівника суд визнав травмою на виробництві Електронні лікарняні: запитання і роз'яснення

Втім, якщо працівник захворіє до дня початку відсторонення, перший день такого відсторонення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності, і лікарняний буде оплачено на загальних підставах.

Варто пам'ятати, що допуск до роботи можливий лише у випадку вакцинації. ПЛР-тест у цьому разі не може стати підставою повернутися на робоче місце.

У разі суперечностей щодо правомірності відсторонення можна звернутися до Державної служби України з питань праці.

Джерело: Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40080

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7885

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86397

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58937

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді