У Державній служби з питань праці роз’яснили права невакцинованих працівників. Так, відомство запевнило, що звільнення за відмову від щеплення є неможливим.
Плануємо роботу служби охорони праці на 2022 рік: зразки документів
Кодекс законів про працю не передбачає такої підстави для звільнення, як відсутність вакцинації. Натомість працівник може бути відсторонений від роботи, а його обов’язки можуть покласти на іншого працівника з відповідною доплатою 50%, як передбачено законодавством. Крім того, якщо не потрібно проводити конкурс, можна взяти нового працівника за строковим договором до моменту виходу на роботу відстороненої особи. За такою особою робоче місце зберігається на весь період відсторонення.
Відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням строків та обов’язковим ознайомленням під підпис згаданих у ньому осіб. Відстороненим працівникам не оплачують лікарняні.
Електронні лікарняні: запитання і роз'яснення
Втім, якщо працівник захворіє до дня початку відсторонення, перший день такого відсторонення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності, і лікарняний буде оплачено на загальних підставах.
Варто пам'ятати, що допуск до роботи можливий лише у випадку вакцинації. ПЛР-тест у цьому разі не може стати підставою повернутися на робоче місце.
У разі суперечностей щодо правомірності відсторонення можна звернутися до Державної служби України з питань праці.
- Як організувати протипожежний режим на підприємстві в осінньо-зимовий період
- Чи обов’язковий вступний інструктаж для працівника, якого звільнили, а через два місяці знову взяли на роботу
- Чи правомірно зобов'язати фахівця з охорони праці проводити профілактичні заходи проти COVID-19
- Як організувати безпечну роботу працівників під час карантину