Правильне планування є запорукою успішної роботи служби охорони праці на підприємстві. Скористайтеся підказками від експерта, які допоможуть скласти план роботи СОП на 2022 рік.
Для ефективної роботи служби охорони праці потрібно мати затверджений роботодавцем загальний річний план, а також уточнений план робіт на квартал. У такому квартальному плані будуть враховані додаткові роботи в разі нещасних випадків, аварій, необхідності участі в перевірках органів державного нагляду тощо.
План роботи СОП на 2022 рік
Служба охорони праці підприємства має працювати за планом роботи та графіками обстежень, затвердженими роботодавцем. До цього зобов'язує пункт 5.1 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255.
Міжнародний стандарт ISO 45001:2018 «Системи управління професійною безпекою та здоров’ям. Вимоги та настанови до застосування» дає таке визначення:
Планування — це не разова подія, а постійний процес, який заздалегідь оцінює обставини, що змінюються, та постійно виявляє ризики щодо працівників і системи управління охороною праці на підприємстві.
Встигніть розробити план роботи служби охорони праці на 2022 рік
Аби не припуститися помилок на етапі поточного планування, варто скористатися зразком, який розробили досвідчені фахівці. З ним ви зможете швидко та легко розставити пріоритети з огляду на специфіку роботи вашого підприємства. Крім того, зразок допоможе і при оперативному плануванні, адже план роботи на рік можна розбити на квартальний, місячний та тижневий.
Пам'ятайте, що запорукою успіху є не лише ефективне планування, а й прискіпливий контроль за виконанням завдань.
Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.