Міністерство економіки вирішило встановити максимальний термін обробки запитів

Запити на отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки тепер опрацьовуватимуть не довше п'яти робочих днів. Таке доручення дала Державна служба України з питань праці своїм територіальним органам, а перед цим встановити граничний час обробки запитів Держпраці доручило Міністерство економіки.
Порушення охорони праці під час робіт підвищеної небезпеки
П'ятиденний період менший за граничні терміни, визначені законодавством. В уряді вважають, що зміни сприятимуть удосконаленню процесу отримання дозвільних документів у сфері виконання робіт підвищеної небезпеки або ж експлуатації обладнання, устатковання підвищеної небезпеки та забезпечать суб’єктам господарювання право на якісне та своєчасне отримання адміністративних послуг.
У Державній службі України з питань праці запевнили, що відомство націлене на впровадження змін у підходах щодо надання адміністративних та інших послуг, які полягають у спрощенні, удосконаленні процесів їх надання і опрацювання, а також поетапній їх цифровізації.
Зауважимо, цього літа Держпраці запустила прийом декларацій відповідності онлайн.
Мінекономіки та Держпраці зараз ще працюють над внесенням змін до окремих нормативно-правових актів, які нададуть можливість видавати дозвільні документи у сфері виконання робіт (експлуатації обладнання) підвищеної небезпеки онлайн в електронному вигляді.
Джерело: Головне управління Держпраці у Харківській області
Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Які бувають засоби захисту у надзвичайних ситуаціях та які обов’язки мають суб’єкти господарювання щодо забезпечення працівників індивідуальними засобами — розповідає експерт.
Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.