Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки — за п'ять днів

Міністерство економіки вирішило встановити максимальний термін обробки запитів

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки — за п'ять днів

Запити на отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки тепер опрацьовуватимуть не довше п'яти робочих днів. Таке доручення дала Державна служба України з питань праці своїм територіальним органам, а перед цим встановити граничний час обробки запитів Держпраці доручило Міністерство економіки.

Порушення охорони праці під час робіт підвищеної небезпеки

П'ятиденний період менший за граничні терміни, визначені законодавством. В уряді вважають, що зміни сприятимуть удосконаленню процесу отримання дозвільних документів у сфері виконання робіт підвищеної небезпеки або ж експлуатації обладнання, устатковання підвищеної небезпеки та забезпечать суб’єктам господарювання право на якісне та своєчасне отримання адміністративних послуг.

У Державній службі України з питань праці запевнили, що відомство націлене на впровадження змін у підходах щодо надання адміністративних та інших послуг, які полягають у спрощенні, удосконаленні процесів їх надання і опрацювання, а також поетапній їх цифровізації.

Зауважимо, цього літа Держпраці запустила прийом декларацій відповідності онлайн.

Мінекономіки та Держпраці зараз ще працюють над внесенням змін до окремих нормативно-правових актів, які нададуть можливість видавати дозвільні документи у сфері виконання робіт (експлуатації обладнання) підвищеної небезпеки онлайн в електронному вигляді.

Джерело: Головне управління Держпраці у Харківській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як забезпечити безпеку на підприємстві в умовах зміни клімату

Безпека та гігієна праці в умовах змінного клімату потребують комплексного підходу. Зміни клімату, такі як підвищення температур, екстремальні погодні явища та інші, впливають на здоров'я працівників, інфраструктуру та діяльність підприємств. У статті ви знайдете приклади професійних ризиків, пов’язаних зі зміною клімату, та поради для навчання персоналу з їх запобігання.
875

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
281

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22724

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14654

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді