Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки — за п'ять днів

Міністерство економіки вирішило встановити максимальний термін обробки запитів

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки — за п'ять днів

Запити на отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки тепер опрацьовуватимуть не довше п'яти робочих днів. Таке доручення дала Державна служба України з питань праці своїм територіальним органам, а перед цим встановити граничний час обробки запитів Держпраці доручило Міністерство економіки.

Порушення охорони праці під час робіт підвищеної небезпеки

П'ятиденний період менший за граничні терміни, визначені законодавством. В уряді вважають, що зміни сприятимуть удосконаленню процесу отримання дозвільних документів у сфері виконання робіт підвищеної небезпеки або ж експлуатації обладнання, устатковання підвищеної небезпеки та забезпечать суб’єктам господарювання право на якісне та своєчасне отримання адміністративних послуг.

У Державній службі України з питань праці запевнили, що відомство націлене на впровадження змін у підходах щодо надання адміністративних та інших послуг, які полягають у спрощенні, удосконаленні процесів їх надання і опрацювання, а також поетапній їх цифровізації.

Зауважимо, цього літа Держпраці запустила прийом декларацій відповідності онлайн.

Мінекономіки та Держпраці зараз ще працюють над внесенням змін до окремих нормативно-правових актів, які нададуть можливість видавати дозвільні документи у сфері виконання робіт (експлуатації обладнання) підвищеної небезпеки онлайн в електронному вигляді.

Джерело: Головне управління Держпраці у Харківській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29396

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22538

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16464

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126104

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
92067

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді