Безпечна заготівля ранніх зернових

Держпраці нагадала роботодавцям про основні вимоги безпеки під час сільськогосподарських робіт у 2021 році

Безпечна заготівля ранніх зернових

Під час збору ранніх зернових роботодавці зобов’язані розробити комплексні заходи щодо забезпечення вимог з охороні праці та не допустити травмування працівників.

Охорона праці у сільськогосподарському виробництві

Державна служба України з питань праці виокремила низку пунктів, яких слід дотримуватися роботодавцям:

  • не допускати порушення трудової дисципліни під час роботи;
  • забезпечити в господарствах двозмінну роботу з метою недопущення порушень робочого часу та відпочинку;
  • розробити графік чергування спеціалістів господарств у нічний час (обладнати надійним, ефективним освітленням всі технологічні агрегати для роботи в нічний час);
  • заборонити допуск до роботи працівників, які не пройшли медичні огляди;
  • провести обстеження полів, над якими проходять повітряні лінії ЛЕП, та заборонити зупинку агрегатів і машин в охоронних зонах цих ліній;
  • забезпечити проведення передрейсового та післярейсового медичного огляду стану здоров’я водіїв транспортних засобів;
  • обов’язково провести інструктажі з правил охорони праці, безпеки руху з працівниками, зайнятими на збиранні ранніх зернових культур, з реєстрацією у відповідних журналах;
  • забезпечити дотримання порядку:
    • огляду й зачинення приміщень після закінчення роботи;
    • проведення планово-попереджувальних ремонтів і оглядів електроустановок;
    • проведення зварювальних робіт;
  • визначити безпечні місця відпочинку працівників у польових умовах;
  • забезпечити дотримання правил проїзду і стоянки транспортних засобів.

Задля попередження виробничого травматизму працівників у сільському господарстві керівникам, головним спеціалістам підприємств та відповідальним з охорони праці необхідно посилити контроль під час проведення зернозбиральних робіт та активізувати профілактичну роботу.

Поширеними порушеннями у Держпраці назвали перебування на роботах неповнолітніх та відсутність інструктажів з питань охорони праці й електробезпеки.

Зауважимо, до роботи на зернозбиральному комбайні можна допускати лише осіб, яким виповнилося 18 років і які пройшли спеціальне навчання щодо будови та експлуатації машини і мають відповідний документ. Усіх механізаторів та водіїв потрібно ознайомити з маршрутною картою безпечних пересувань територією господарства. При виїзді ж комбайнів у поле слід переконатися в надійності органів управління, ходової частини, гальм, системи сигналізації, освітлення.

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14303

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11717

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23060

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
289

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31259

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді