Безпечна заготівля ранніх зернових

Держпраці нагадала роботодавцям про основні вимоги безпеки під час сільськогосподарських робіт у 2021 році

Безпечна заготівля ранніх зернових

Під час збору ранніх зернових роботодавці зобов’язані розробити комплексні заходи щодо забезпечення вимог з охороні праці та не допустити травмування працівників.

Охорона праці у сільськогосподарському виробництві

Державна служба України з питань праці виокремила низку пунктів, яких слід дотримуватися роботодавцям:

 • не допускати порушення трудової дисципліни під час роботи;
 • забезпечити в господарствах двозмінну роботу з метою недопущення порушень робочого часу та відпочинку;
 • розробити графік чергування спеціалістів господарств у нічний час (обладнати надійним, ефективним освітленням всі технологічні агрегати для роботи в нічний час);
 • заборонити допуск до роботи працівників, які не пройшли медичні огляди;
 • провести обстеження полів, над якими проходять повітряні лінії ЛЕП, та заборонити зупинку агрегатів і машин в охоронних зонах цих ліній;
 • забезпечити проведення передрейсового та післярейсового медичного огляду стану здоров’я водіїв транспортних засобів;
 • обов’язково провести інструктажі з правил охорони праці, безпеки руху з працівниками, зайнятими на збиранні ранніх зернових культур, з реєстрацією у відповідних журналах;
 • забезпечити дотримання порядку:
  • огляду й зачинення приміщень після закінчення роботи;
  • проведення планово-попереджувальних ремонтів і оглядів електроустановок;
  • проведення зварювальних робіт;
 • визначити безпечні місця відпочинку працівників у польових умовах;
 • забезпечити дотримання правил проїзду і стоянки транспортних засобів.

Задля попередження виробничого травматизму працівників у сільському господарстві керівникам, головним спеціалістам підприємств та відповідальним з охорони праці необхідно посилити контроль під час проведення зернозбиральних робіт та активізувати профілактичну роботу.

Поширеними порушеннями у Держпраці назвали перебування на роботах неповнолітніх та відсутність інструктажів з питань охорони праці й електробезпеки.

Зауважимо, до роботи на зернозбиральному комбайні можна допускати лише осіб, яким виповнилося 18 років і які пройшли спеціальне навчання щодо будови та експлуатації машини і мають відповідний документ. Усіх механізаторів та водіїв потрібно ознайомити з маршрутною картою безпечних пересувань територією господарства. При виїзді ж комбайнів у поле слід переконатися в надійності органів управління, ходової частини, гальм, системи сигналізації, освітлення.

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
90644

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов’язковий і як правильно його заповнювати.
13055

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті
93655

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді