Безпечна заготівля ранніх зернових

Держпраці нагадала роботодавцям про основні вимоги безпеки під час сільськогосподарських робіт у 2021 році

Безпечна заготівля ранніх зернових

Під час збору ранніх зернових роботодавці зобов’язані розробити комплексні заходи щодо забезпечення вимог з охороні праці та не допустити травмування працівників.

Охорона праці у сільськогосподарському виробництві

Державна служба України з питань праці виокремила низку пунктів, яких слід дотримуватися роботодавцям:

  • не допускати порушення трудової дисципліни під час роботи;
  • забезпечити в господарствах двозмінну роботу з метою недопущення порушень робочого часу та відпочинку;
  • розробити графік чергування спеціалістів господарств у нічний час (обладнати надійним, ефективним освітленням всі технологічні агрегати для роботи в нічний час);
  • заборонити допуск до роботи працівників, які не пройшли медичні огляди;
  • провести обстеження полів, над якими проходять повітряні лінії ЛЕП, та заборонити зупинку агрегатів і машин в охоронних зонах цих ліній;
  • забезпечити проведення передрейсового та післярейсового медичного огляду стану здоров’я водіїв транспортних засобів;
  • обов’язково провести інструктажі з правил охорони праці, безпеки руху з працівниками, зайнятими на збиранні ранніх зернових культур, з реєстрацією у відповідних журналах;
  • забезпечити дотримання порядку:
    • огляду й зачинення приміщень після закінчення роботи;
    • проведення планово-попереджувальних ремонтів і оглядів електроустановок;
    • проведення зварювальних робіт;
  • визначити безпечні місця відпочинку працівників у польових умовах;
  • забезпечити дотримання правил проїзду і стоянки транспортних засобів.

Задля попередження виробничого травматизму працівників у сільському господарстві керівникам, головним спеціалістам підприємств та відповідальним з охорони праці необхідно посилити контроль під час проведення зернозбиральних робіт та активізувати профілактичну роботу.

Поширеними порушеннями у Держпраці назвали перебування на роботах неповнолітніх та відсутність інструктажів з питань охорони праці й електробезпеки.

Зауважимо, до роботи на зернозбиральному комбайні можна допускати лише осіб, яким виповнилося 18 років і які пройшли спеціальне навчання щодо будови та експлуатації машини і мають відповідний документ. Усіх механізаторів та водіїв потрібно ознайомити з маршрутною картою безпечних пересувань територією господарства. При виїзді ж комбайнів у поле слід переконатися в надійності органів управління, ходової частини, гальм, системи сигналізації, освітлення.

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228581

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16600

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126575

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді