Допомога при нещасному випадку зросла більш ніж на 1 800 грн

Одноразова допомога від ФССУ збільшилися у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму

Допомога при нещасному випадку зросла більш ніж на 1 800 грн

З першого липня прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні становить 2 379 грн (замість попередніх 2 270 грн). Таке планове підвищення вплинуло і на розмір різних видів одноразової допомоги, що фінансуються Фондом соціального страхування України.

Як розслідувати нещасний випадок на підприємстві

Йдеться про виплати для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членів їх родин, утриманців у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків.

ФССУ оприлюднив новий розмір виплат. Отже, тепер допомога становить:

  • 40 443 грн (замість 38 590 грн раніше) — потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності);
  • 237 900 грн (замість 227 000 грн раніше) — членам сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму);
  • 47 580 грн (замість 45 400 грн раніше) — утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму).

Таким чином виплати зросли на 1 853 грн, 10 900 грн і 2 180 грн відповідно.

Зауважимо, зміни стосуються лише тих осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настало з 1 липня цього року. До слова, впродовж останнього тижня червня було зафіксовано 237 повідомлень про нещасні випадки, з них дві третини пов'язані з COVID-19.

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70836

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
20522

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
48163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді