Допомога при нещасному випадку зросла більш ніж на 1 800 грн

Одноразова допомога від ФССУ збільшилися у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму

Допомога при нещасному випадку зросла більш ніж на 1 800 грн

З першого липня прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні становить 2 379 грн (замість попередніх 2 270 грн). Таке планове підвищення вплинуло і на розмір різних видів одноразової допомоги, що фінансуються Фондом соціального страхування України.

Як розслідувати нещасний випадок на підприємстві

Йдеться про виплати для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членів їх родин, утриманців у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків.

ФССУ оприлюднив новий розмір виплат. Отже, тепер допомога становить:

  • 40 443 грн (замість 38 590 грн раніше) — потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності);
  • 237 900 грн (замість 227 000 грн раніше) — членам сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму);
  • 47 580 грн (замість 45 400 грн раніше) — утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму).

Таким чином виплати зросли на 1 853 грн, 10 900 грн і 2 180 грн відповідно.

Зауважимо, зміни стосуються лише тих осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настало з 1 липня цього року. До слова, впродовж останнього тижня червня було зафіксовано 237 повідомлень про нещасні випадки, з них дві третини пов'язані з COVID-19.

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
7695

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
80082

Допомога при ураженні струмом

Перша допомога при ураженні електричним струмом — це найпростіші медичні дії, які виконуються безпосередньо на місці події в найкоротші після травмування строки. У статті ми розповімо, як правильно надати першу допомогу при ураженні струмом.
63223

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
131388

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді