Допомога при нещасному випадку зросла більш ніж на 1 800 грн

Одноразова допомога від ФССУ збільшилися у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму

Допомога при нещасному випадку зросла більш ніж на 1 800 грн

З першого липня прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні становить 2 379 грн (замість попередніх 2 270 грн). Таке планове підвищення вплинуло і на розмір різних видів одноразової допомоги, що фінансуються Фондом соціального страхування України.

Як розслідувати нещасний випадок на підприємстві

Йдеться про виплати для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членів їх родин, утриманців у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків.

ФССУ оприлюднив новий розмір виплат. Отже, тепер допомога становить:

  • 40 443 грн (замість 38 590 грн раніше) — потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності);
  • 237 900 грн (замість 227 000 грн раніше) — членам сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму);
  • 47 580 грн (замість 45 400 грн раніше) — утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму).

Таким чином виплати зросли на 1 853 грн, 10 900 грн і 2 180 грн відповідно.

Зауважимо, зміни стосуються лише тих осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настало з 1 липня цього року. До слова, впродовж останнього тижня червня було зафіксовано 237 повідомлень про нещасні випадки, з них дві третини пов'язані з COVID-19.

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
92285

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26076

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.
14906

Порядок дій у разі хімічної небезпеки

Хімічна аварія на режимному об’єкті або на об’єкті інфраструктури може мати масштабні наслідки. У статті ви знайдете інформацію про алгоритм дій у випадку загрози чи раптового виникнення хімічної небезпеки.
14173

Перша допомога працівнику, який травмував голову

Черепно-мозкова травма може мати тяжкі наслідки — навіть призвести до передчасної смерті. Тому важливо своє­часно й правильно надати домедичну допомогу травмованому. Як це зробити — допоможуть рекомендації експерта. Не забудьте поділитися ними з працівниками!
29101

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді