Декларацію відповідності можна зареєструвати онлайн

Цифровий сервіс запустило Мінекономіки разом з Держпраці

Декларацію відповідності можна зареєструвати онлайн

Міністерство економіки України та Державна служба України з питань праці запровадили нову електронну послугу. Йдеться про реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, яку тепер можна здійснити через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

Що необхідно знати про декларування об’єктів підвищеної небезпеки

В Уряді зауважили, що це найпопулярніша адміністративна послуга Держпраці, адже щорічно реєструється понад 27 тис. декларацій. Цифровий сервіс має спростити реєстрацію та оптимізувати процес надання послуги. До того ж, новий формат суттєво зменшить корупційні ризики.

Запровадження реєстрації декларації в електронному вигляді назвали першим кроком цифровізації усіх адмінпослуг Держпраці.

Електронна послуга з реєстрації декларації вже доступна у всіх територіальних управліннях Держпраці. Щоб скористатися сервісом, потрібно зареєструватися на Порталі електронних сервісів Мінекономіки та замовити послугу через персональний кабінет. Як запевнили у Держпраці, використання чи встановлення додаткового програмного забезпечення не потрібне.

Зауважимо, виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки здійснюються роботодавцем, виробником або постачальником на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Декларація подається за місцезнаходженням юридичної особи або фізичної особи-підприємця не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21292

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14326

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді