Електронний документообіг в системі управління охороною праці

Проєкт урядового наказу про впровадження електронного документообігу в СУОП відкрито для ознайомлення.

Електронний документообіг: відкрито для ознайомлення проєкт урядового наказу

Міністерство економіки України оприлюднило проєкт наказу «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» (далі — Порядок).

Яка документація з охорони праці має бути на підприємстві

Цей документ підготували для того, щоб зменшити державне регулювання економічної діяльності суб’єктів господарювання. Крім того, проєкт наказу має визначити єдиний порядок впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці як альтернативний чинному законодавству з охорони праці варіант.

На думку урядовців, впровадження електронного документообігу допоможе економити час і підвищить продуктивність суб’єктів господарювання, а також покращить внутрішню і зовнішню комунікацію. Крім того, електронний документообіг в системі управління охороною праці має забезпечити безперервне проведення навчання та інструктажів онлайн в умовах пандемії.

Аби пересвідчитися в такому позитивному ефекті, уряд планує що три роки проводити статистичне дослідження результативності регуляторного акта. Для цього проводитимуть опитування представників суб’єктів господарювання та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.

Впродовж місяця підприємці можуть висловлювати свої пропозиції та зауваження до проєкту акта. Їх приймають за адресою:

Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;

e-mail: [email protected];

факс/тел.: (044) 279-05-52.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11895

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді