Уряд по-новому стимулюватиме роботодавців брати на роботу осіб з інвалідністю

Тим, хто має інвалідність та хоче відкрити власний бізнес, також обіцяють підтримку

Уряд по-новому стимулюватиме роботодавців брати на роботу осіб з інвалідністю

Очільниця Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проєкту «Працюй вільно» заявила про розробку нових стимулів для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Калькулятор для розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Зокрема, міністерка назвала такі основні фактори, що мотивуватимуть роботодавців:

  • оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування осіб з інвалідністю на робочому місці;
  • компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат залежно від ступеню інвалідності працівника;
  • розвиток програми надомної праці осіб з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

У Мінсоцполітики також зауважили, що чинне законодавство недостатньо мотивує працевлаштовувати осіб з інвалідністю, хоча зайнятість є однією зі сфер створення рівних можливостей для них. До того ж, розширення доступу осіб з інвалідністю до працевлаштування сприятиме розвитку держави й дозволить крім соціального досягти ще й економічного ефекту. Водночас досвід країн Європейського Союзу свідчить, що головним інструментом роботи в цьому напрямі має бути дієвий комплекс стимулюючих заходів.

Крім того, Уряд анонсував підтримку осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес, за допомогою програми «Рука допомоги». Так, держава хоче запропонувати пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її можна буде за рахунок сплачених податків.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді