Уряд по-новому стимулюватиме роботодавців брати на роботу осіб з інвалідністю

Тим, хто має інвалідність та хоче відкрити власний бізнес, також обіцяють підтримку

Уряд по-новому стимулюватиме роботодавців брати на роботу осіб з інвалідністю

Очільниця Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проєкту «Працюй вільно» заявила про розробку нових стимулів для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Калькулятор для розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Зокрема, міністерка назвала такі основні фактори, що мотивуватимуть роботодавців:

  • оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування осіб з інвалідністю на робочому місці;
  • компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат залежно від ступеню інвалідності працівника;
  • розвиток програми надомної праці осіб з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

У Мінсоцполітики також зауважили, що чинне законодавство недостатньо мотивує працевлаштовувати осіб з інвалідністю, хоча зайнятість є однією зі сфер створення рівних можливостей для них. До того ж, розширення доступу осіб з інвалідністю до працевлаштування сприятиме розвитку держави й дозволить крім соціального досягти ще й економічного ефекту. Водночас досвід країн Європейського Союзу свідчить, що головним інструментом роботи в цьому напрямі має бути дієвий комплекс стимулюючих заходів.

Крім того, Уряд анонсував підтримку осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес, за допомогою програми «Рука допомоги». Так, держава хоче запропонувати пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її можна буде за рахунок сплачених податків.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113456

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8575

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1458

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2870

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді