Уряд по-новому стимулюватиме роботодавців брати на роботу осіб з інвалідністю

Тим, хто має інвалідність та хоче відкрити власний бізнес, також обіцяють підтримку

Уряд по-новому стимулюватиме роботодавців брати на роботу осіб з інвалідністю

Очільниця Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проєкту «Працюй вільно» заявила про розробку нових стимулів для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Калькулятор для розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Зокрема, міністерка назвала такі основні фактори, що мотивуватимуть роботодавців:

  • оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування осіб з інвалідністю на робочому місці;
  • компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат залежно від ступеню інвалідності працівника;
  • розвиток програми надомної праці осіб з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

У Мінсоцполітики також зауважили, що чинне законодавство недостатньо мотивує працевлаштовувати осіб з інвалідністю, хоча зайнятість є однією зі сфер створення рівних можливостей для них. До того ж, розширення доступу осіб з інвалідністю до працевлаштування сприятиме розвитку держави й дозволить крім соціального досягти ще й економічного ефекту. Водночас досвід країн Європейського Союзу свідчить, що головним інструментом роботи в цьому напрямі має бути дієвий комплекс стимулюючих заходів.

Крім того, Уряд анонсував підтримку осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес, за допомогою програми «Рука допомоги». Так, держава хоче запропонувати пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її можна буде за рахунок сплачених податків.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді