Держпраці формуватиме план перевірок 2021 по-новому

Державна служба України з питань праці повідомила, за яким принципом перевірятиме підприємства у наступному році.
Держпраці формуватиме плани перевірок 2021 по-новому

Як підготуватися до перевірки Держпраці

Держпраці на офіційному сайті заявила про намір підвищити ефективність перевірок і не втручатись у господарську діяльність суб’єктів господарювання, які не допускають порушень законодавства.

Тож Служба вдосконалює процес відбору суб’єктів господарювання з урахуванням ризик-орієнтованого підходу для планування контрольно-наглядової діяльності на 2021 рік.

⚡️ План перевірок Держпраці на 2021 рік

Принциповою відмінністю у методах визначення першочерговості проведення планових перевірок суб’єктів господарювання стали Критерії ризику від провадження господарської діяльності, затверджені постановою КМУ від 20.05.2020 № 383.

Отже, планові перевірки Держпраці в наступному році орієнтовані на тих роботодавців, які підпадають під такі критерії:

З метою забезпечення належного та об’єктивного формування Плану заходів державного нагляду (контролю) Держпраці на 2021 рік керівники територіальних органів Держпраці особисто погоджували Плани заходів із керівництвом Держпраці.

Держпраці зауважує, що планування наглядової діяльності на підставі зазначених критеріїв дозволяє забезпечити адресність перевірок суб’єктів господарювання, віднесених переважно до високого ступеня ризику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), та досягти підвищення ефективності роботи, направленої на забезпечення конституційних прав та свобод працівників в Україні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13270

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
50162

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
19433

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
58421

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102952

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді