Держпраці формуватиме план перевірок 2021 по-новому

Державна служба України з питань праці повідомила, за яким принципом перевірятиме підприємства у наступному році.
Держпраці формуватиме плани перевірок 2021 по-новому

Як підготуватися до перевірки Держпраці

Держпраці на офіційному сайті заявила про намір підвищити ефективність перевірок і не втручатись у господарську діяльність суб’єктів господарювання, які не допускають порушень законодавства.

Тож Служба вдосконалює процес відбору суб’єктів господарювання з урахуванням ризик-орієнтованого підходу для планування контрольно-наглядової діяльності на 2021 рік.

⚡️ План перевірок Держпраці на 2021 рік

Принциповою відмінністю у методах визначення першочерговості проведення планових перевірок суб’єктів господарювання стали Критерії ризику від провадження господарської діяльності, затверджені постановою КМУ від 20.05.2020 № 383.

Отже, планові перевірки Держпраці в наступному році орієнтовані на тих роботодавців, які підпадають під такі критерії:

З метою забезпечення належного та об’єктивного формування Плану заходів державного нагляду (контролю) Держпраці на 2021 рік керівники територіальних органів Держпраці особисто погоджували Плани заходів із керівництвом Держпраці.

Держпраці зауважує, що планування наглядової діяльності на підставі зазначених критеріїв дозволяє забезпечити адресність перевірок суб’єктів господарювання, віднесених переважно до високого ступеня ризику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), та досягти підвищення ефективності роботи, направленої на забезпечення конституційних прав та свобод працівників в Україні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111393

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16755

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22850

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді