ДСНС оприлюднила проект річного плану перевірок підприємств у наступному році. Дізнайтеся, чи є в ньому ваше підприємство.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій оприлюднила проєкт річного плану заходів державного нагляду (контролю) у 2021 році.
Проєктом передбачено 50 591 пожежну перевірку. Нагадаємо, що на 2020 рік було заплановано трохи більше 44 тисяч контрольних заходів.
Загалом ДСНС стала рекордсменом за кількістю запланованих заходів державного нагляду на 2021 рік серед усіх контролюючих органів. Така кількість перевірок у наступному році пояснюється тим, що до плану перевірок ввійшли школи, садочки та інші заклади, підпорядковані місцевим органам виконавчої влади, плани щодо яких раніше не оприлюднювалися.
⚡️ Як посилити протипожежний режим на підприємстві в умовах карантину
Ключова сфера контролю з боку ДСНС — провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, що підлягає ліцензуванню. Критерії ризику від провадження такої діяльності були затверджені постановою КМУ від 05.09.2018 № 716. Форма уніфікованого акта за результатами перевірки була затверджена наказом МВС від 12.12.2018 № 1007.
Перевірте, чи потрапило ваше підприємство до плану перевірок ДСНС та вчасно підготуйтесь до контрольного заходу, адже потім відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки не уникнути.
Джерело: Інспекційний портал
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?