Зросла небезпека під час робіт у колодязях, колекторах, замкнутих просторах

UA RU
Роботодавцям слід терміново звернути увагу на безпеку під час виконання газонебезпечних робіт, зокрема у замкнутих просторах, колодязях, колекторах тощо. Там може утворитися концентрація токсичних сполук, які є шкідливими і небезпечними для життя і здоров’я людей. Ризик стрімко збільшується із підвищенням температури повітря.

Перевірте свої знання з охорони праці

Як показує практика, у зв’язку із підвищенням температури повітряного середовища кількість нещасних випадків та отруєнь при виконанні газонебезпечних робіт значно зростає. Так званий «сезонний» травматизм спричинений більш інтенсивним утворенням шкідливих та небезпечних газів у каналізаційних системах. Більшість нещасних випадків, пов’язаних з проведенням робіт у таких умовах, як правило, є груповими та мають смертельні наслідки.

Найкращий спосіб боротьби з травматизмом – це його профілактика. Тому з метою попередження нещасних випадків та отруєнь під час виконання газонебезпечних робіт, потрібно:

  • провести з працівниками тематичні семінари-наради, інструктажі з охорони праці, навчання щодо дотримання вимог безпеки під час виконання газонебезпечних робіт у водопровідно-каналізаційних господарствах;
  • посилити контроль за дотриманням працівниками трудової та виробничої дисципліни під час проведення робіт безпосередньо в каналізаційних мережах;
  • забезпечити виконання газонебезпечних робіт підвищеної небезпеки з оформленням наряду-допуску на їх виконання;
  • забезпечити щоквартальне проведення навчально-тренувальних занять з виконавцями газонебезпечних робіт щодо безпечного проведення профілактичних, ремонтних та аварійних робіт в колодязях, ємностях, замкненому просторі із застосуванням засобів індивідуального захисту, зокрема практичне застосування газоаналізаторів та ламп ЛБВК для контролю повітряного середовища, наявності газів та кисню у робочій зоні та надання домедичної допомоги потерпілому.

Забороняється виконання таких робіт:

Пам’ятайте: дотримання наведених вище рекомендацій допоможе уникнути нещасних випадків під час робіт у колодязях, інших замкнених просторах.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
97

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5226

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38456

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді