Нововведення передбачені постановою «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» № 330 від 10.04.2019.
Держпраці уповноважили продовжувати дію дозволів на небезпечні роботи
У 2018 році обладнання легкої та текстильної галузі було визнано устаткуванням підвищеної небезпеки. Регулювання було впроваджено постановою КМУ № 48 від 07.02.2018. Постанова стосувалася великої кількості питань охорони праці. Тоді багато кому було незрозуміло, чому саме ці дві галузі увійшли до переліку із характеристикою «обладнання підвищеної небезпеки». Адже конкретних досліджень або кейсів, які б підтверджували цей факт, зроблено не було.
Так, із прийнятими змінами, до прикладу, компанії, які користувались швейним обладнанням мали проходити експертизу та отримувати дозвіл на устаткування. Якщо такого дозволу компанія не мала, інспектори департаменту охорони праці мали право видати припис, яким заборонялася експлуатація устаткування. Фактично ж така ситуація зупиняла діяльність компанії.
Крім того, необхідність отримувати дозвіл створювала додаткові фінансові витрати для компанії, які могли б бути спрямовані напряму на забезпечення безпечних умов праці, розвиток підприємств та створення нових робочих місць. До прикладу, одна компанія, що мала на своєму балансі 18 машин мала б заплатити близько 40 000 грн за здійснення експертизи.
Під час роботи, наприклад, на швацькому верстаті, за умов дотримання техніки безпеки, виробничі травми є малоймовірними. Крім того, тканина при розрізанні із загального відрізка та зшиванні окремих частин не змінює свої властивості – тож і це не може бути причиною підвищеної небезпеки.
Джерело: Європейська Бізнес Асоціація
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці Згідно з Планом заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) Держпраці у 2019 році здійснить 16905 перевірок підприємств. Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також
Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.