Обладнання легкої та текстильної галузі виключили з категорії підвищеної небезпеки

UA RU

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Нововведення передбачені постановою «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» № 330 від 10.04.2019.

Держпраці уповноважили продовжувати дію дозволів на небезпечні роботи

У 2018 році обладнання легкої та текстильної галузі було визнано устаткуванням підвищеної небезпеки. Регулювання було впроваджено постановою КМУ № 48 від 07.02.2018. Постанова стосувалася великої кількості питань охорони праці. Тоді багато кому було незрозуміло, чому саме ці дві галузі увійшли до переліку із характеристикою «обладнання підвищеної небезпеки». Адже конкретних досліджень або кейсів, які б підтверджували цей факт, зроблено не було.

Так, із прийнятими змінами, до прикладу, компанії, які користувались швейним обладнанням мали проходити експертизу та отримувати дозвіл на устаткування. Якщо такого дозволу компанія не мала, інспектори департаменту охорони праці мали право видати припис, яким заборонялася експлуатація устаткування. Фактично ж така ситуація зупиняла діяльність компанії.

Крім того, необхідність отримувати дозвіл створювала додаткові фінансові витрати для компанії, які могли б бути спрямовані напряму на забезпечення безпечних умов праці, розвиток підприємств та створення нових робочих місць. До прикладу, одна компанія, що мала на своєму балансі 18 машин мала б заплатити близько 40 000 грн за здійснення експертизи.

Під час роботи, наприклад, на швацькому верстаті, за умов дотримання техніки безпеки, виробничі травми є малоймовірними. Крім того, тканина при розрізанні із загального відрізка та зшиванні окремих частин не змінює свої властивості – тож і це не може бути причиною підвищеної небезпеки.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Якщо контролери Держпраці на порозі

Обладнання легкої та текстильної галузі більше не належить до категорії підвищеної небезпеки
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
Згідно з Планом заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) Держпраці у 2019 році здійснить 16905 перевірок підприємств. Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109112

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146790

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53141

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139693

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді