Затверджено нові критерії визначення ризиків для перевірок бізнесу

Якщо у бізнесу низький ступінь ризику – перевіряльник приходить до нього раз на 5 років, якщо високий – не частіше одного разу на два роки.

31 жовтня Уряд затвердив нові критерії визначення ступеня ризиків для проведення перевірок державними органами контролю. На думку урядовців, затвердження критеріїв сприятиме зменшенню кількості та частоти проведення перевірок залежно від ступенів ризику від провадження госпдіяльності.

СкачатиНові критерії

Нові критерії визначення ступенів ризику впроваджуються для таких сфер:

  • освітня діяльність, що підлягає ліцензуванню;
  • електронні довірчі послуги;
  • криптографічний захист та технічний запис інформації;
  • ядерна та радіаційна небезпека;
  • містобудівна діяльність;
  • будівництво об’єктів середнього та високого класу наслідків;
  • промисловий вилов водних біоресурсів;
  • оцінка відповідності вимогам технічних регламентів;
  • використання об’єктів права інтелектуальної власності;
  • вивчення та використання надр.

Для підприємств з низьким ступенем ризику перевірки проводитимуться один раз на п’ять років, а з високим – не частіше одного разу на два роки. Ступінь ризику визначатиметься за сумою балів, нарахованих за усіма критеріями.

Затверджено нові критерії визначення ризиків для перевірок бізнесу Дізнайтеся, як Держпраці підприємства перевіряє

Очікуваним результатом впровадження таких змін стане перерозподіл зусиль контролюючих органів і більш ефективне використання ними своїх ресурсів, зниження тиску на бізнес, а також зменшення ризиків для населення та споживачів товарів та послуг.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111307

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16653

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22781

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30478

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді