Затверджено нові критерії визначення ризиків для перевірок бізнесу

Якщо у бізнесу низький ступінь ризику – перевіряльник приходить до нього раз на 5 років, якщо високий – не частіше одного разу на два роки.

31 жовтня Уряд затвердив нові критерії визначення ступеня ризиків для проведення перевірок державними органами контролю. На думку урядовців, затвердження критеріїв сприятиме зменшенню кількості та частоти проведення перевірок залежно від ступенів ризику від провадження госпдіяльності.

СкачатиНові критерії

Нові критерії визначення ступенів ризику впроваджуються для таких сфер:

  • освітня діяльність, що підлягає ліцензуванню;
  • електронні довірчі послуги;
  • криптографічний захист та технічний запис інформації;
  • ядерна та радіаційна небезпека;
  • містобудівна діяльність;
  • будівництво об’єктів середнього та високого класу наслідків;
  • промисловий вилов водних біоресурсів;
  • оцінка відповідності вимогам технічних регламентів;
  • використання об’єктів права інтелектуальної власності;
  • вивчення та використання надр.

Для підприємств з низьким ступенем ризику перевірки проводитимуться один раз на п’ять років, а з високим – не частіше одного разу на два роки. Ступінь ризику визначатиметься за сумою балів, нарахованих за усіма критеріями.

Затверджено нові критерії визначення ризиків для перевірок бізнесу Дізнайтеся, як Держпраці підприємства перевіряє

Очікуваним результатом впровадження таких змін стане перерозподіл зусиль контролюючих органів і більш ефективне використання ними своїх ресурсів, зниження тиску на бізнес, а також зменшення ризиків для населення та споживачів товарів та послуг.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20393

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88339

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11775

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108491

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді