Затверджено нові критерії визначення ризиків для перевірок бізнесу

Якщо у бізнесу низький ступінь ризику – перевіряльник приходить до нього раз на 5 років, якщо високий – не частіше одного разу на два роки.

31 жовтня Уряд затвердив нові критерії визначення ступеня ризиків для проведення перевірок державними органами контролю. На думку урядовців, затвердження критеріїв сприятиме зменшенню кількості та частоти проведення перевірок залежно від ступенів ризику від провадження госпдіяльності.

СкачатиНові критерії

Нові критерії визначення ступенів ризику впроваджуються для таких сфер:

  • освітня діяльність, що підлягає ліцензуванню;
  • електронні довірчі послуги;
  • криптографічний захист та технічний запис інформації;
  • ядерна та радіаційна небезпека;
  • містобудівна діяльність;
  • будівництво об’єктів середнього та високого класу наслідків;
  • промисловий вилов водних біоресурсів;
  • оцінка відповідності вимогам технічних регламентів;
  • використання об’єктів права інтелектуальної власності;
  • вивчення та використання надр.

Для підприємств з низьким ступенем ризику перевірки проводитимуться один раз на п’ять років, а з високим – не частіше одного разу на два роки. Ступінь ризику визначатиметься за сумою балів, нарахованих за усіма критеріями.

Затверджено нові критерії визначення ризиків для перевірок бізнесу Дізнайтеся, як Держпраці підприємства перевіряє

Очікуваним результатом впровадження таких змін стане перерозподіл зусиль контролюючих органів і більш ефективне використання ними своїх ресурсів, зниження тиску на бізнес, а також зменшення ризиків для населення та споживачів товарів та послуг.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113456

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68821

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91376

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9901

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24374

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді