Опалубні системи застосовують, щоб звести монолітні бетонні та залізобетонні конструкції різної конфігурації, розмірів і призначення. Порівняно з іншими технологіями будівництва (наприклад панельного) за монолітно-каркасного будівництва зростає виробничий травматизм. Працівники падають із висоти, на них обрушуються елементи опалубки. Що робити, аби цього не сталося?
Один із способів захистити працівників від падіння предметів із підвісних риштовань – це влаштувати по зовнішньому периметру ковзної та переставної опалубки козирки шириною не менше ширини підвісних риштовань, які розміщені під ними. Щоб запобігти виходу працівників на козирки, їх відокремлюють від робочого настилу. Виняток — випадки, коли козирки послуговують опалубкою карнизної конструкції.
Як ще можна захистити працівників – дізнайтеся зі статті з Довідника Як безпечно експлуатувати опалубні системи
Під час експлуатації будівельної опалубки потрібно керуватися ДСТУ Б В.2.8-41:2011 «Опалубка для зведення монолітних бетонних і залізобетонних конструкцій. Класифікація і загальні технічні вимоги». Однак це не єдиний нормативний документ, у якому визначено вимоги безпеки під час опалубних робіт.
Пам’ятайте, зведення, монтаж і демонтаж будинків, споруд, зміцнення їх аварійних частин входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, на які необхідно отримувати Дозвіл від Держпраці.
Актуальні питання, відповіді на які ви маєте знати: Якими захисними огороджувальними системами облаштувати місце проведення опалубних робіт? Хто їх контролює? Де зберігають опалубки та як виконують монтаж і демонтаж опалубних систем?