Директора кол-центру оштрафовано на понад 4,5 млн грн за неналежно оформлених працівників

Під час інспекційного відвідування кол-центру у місті Житомирі фахівці Управління Держпраці в Житомирській області встановили порушення трудового законодавства в частині допуску працівників до роботи без укладення трудового договору щодо 41 найманого працівника.

Спеціалісти Управління Держпраці встановили, що працівники кол-центру працювали на умовах договорів цивільно-правового характеру, які мали ознаки трудових, а саме:

  • у наданих інспекторам праці договорах зазначений процес праці, а не кінцевий результат;
  • праця за цими договорами здійснюється у межах загальної діяльності кол-центру та не є самостійною (тобто працівники не можуть особисто організувати свій режим роботи та відпочинку, встановлювати тривалість робочого часу, не мають права самовільно залишити робоче місце, виконують вказівки керівництва щодо послідовності проведення робіт, не мають права передоручити роботу та організувати її на власний розсуд);
  • обсяг послуг, що будуть надаватись, у договорах не визначається.

Отже, надання послуг носить постійний характер з систематичним виконанням трудових функцій, водночас договори цивільно-правового характеру застосовуються для виконання конкретної роботи, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним та його дія прииняється.

Які ризики приховує незадекларована праця З’ясуйте, які особливості має цивільно-правовий договір на виробництві, і повідомте це керівництву

Підтвердження наявних ознак трудових відносин інспектори праці також виявили у відомостях про нарахування заробітної плати та в актах приймання-передачі наданих послуг.

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск до роботи найманого працівника без оформлення трудового договору встановлено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За вказані порушення керівництвом Управління Держпраці у Житомирській області накладено штраф у розмірі 4 579 290 гривень.

Нагадуємо:

відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

За інформацією Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді