Директора кол-центру оштрафовано на понад 4,5 млн грн за неналежно оформлених працівників

Під час інспекційного відвідування кол-центру у місті Житомирі фахівці Управління Держпраці в Житомирській області встановили порушення трудового законодавства в частині допуску працівників до роботи без укладення трудового договору щодо 41 найманого працівника.

Спеціалісти Управління Держпраці встановили, що працівники кол-центру працювали на умовах договорів цивільно-правового характеру, які мали ознаки трудових, а саме:

  • у наданих інспекторам праці договорах зазначений процес праці, а не кінцевий результат;
  • праця за цими договорами здійснюється у межах загальної діяльності кол-центру та не є самостійною (тобто працівники не можуть особисто організувати свій режим роботи та відпочинку, встановлювати тривалість робочого часу, не мають права самовільно залишити робоче місце, виконують вказівки керівництва щодо послідовності проведення робіт, не мають права передоручити роботу та організувати її на власний розсуд);
  • обсяг послуг, що будуть надаватись, у договорах не визначається.

Отже, надання послуг носить постійний характер з систематичним виконанням трудових функцій, водночас договори цивільно-правового характеру застосовуються для виконання конкретної роботи, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним та його дія прииняється.

Які ризики приховує незадекларована праця З’ясуйте, які особливості має цивільно-правовий договір на виробництві, і повідомте це керівництву

Підтвердження наявних ознак трудових відносин інспектори праці також виявили у відомостях про нарахування заробітної плати та в актах приймання-передачі наданих послуг.

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск до роботи найманого працівника без оформлення трудового договору встановлено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За вказані порушення керівництвом Управління Держпраці у Житомирській області накладено штраф у розмірі 4 579 290 гривень.

Нагадуємо:

відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

За інформацією Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді