Відтепер дані про медогляди потраплятимуть до єдиного електронного реєстру

Дані медичних профоглядів працівників з вересня 2018 року зберігаються в єдиній електронній системі. Це нововведення МОЗ упорядкує професійні медогляди, а також унеможливить використання підроблених санітарних книжок і довідок.

Створення єдиної державної бази даних медоглядів певних категорій осіб у системі охорони здоров’я було передбачено в наказі від 10.01.2017 № 18. З 20 червня 2018 року розпочато тестування системи і підключення до неї закладів охорони здоров’я. До кінця року заплановано підключити до системи близько 3 тис. закладів охорони здоров’я в усіх областях України і поступову заміну паперових бланків медоглядів на електронні.

Після завершення тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов’язковою до використання всіма споживачами відповідної інформації.

Зверніть увагу!

Професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров'я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі. Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе одержати безоплатно.

Скачайте направлення на обов’язковий попередній медичний огляд працівника

З часом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегровано до системи «Електронне здоров’я». А вже зараз працює мобільний додаток «Медичні огляди», з допомогою якого контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.

На сьогодні до цієї роботи долучились МВС і Мінмолодспорту.

Професійний медогляд є обов'язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, та декретованих осіб – вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі тощо. Нагадаємо, що декретований контингент населення – працівники окремих професій та посад, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.

Список працівників, які підлягають попередньому медогляду Дізнайтеся, чиїм коштом мають проводитися медичні огляди працівників

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
3541

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
131265

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
17081

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
35362

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді