Мінсоцполітики наводить у листі приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на наступний рік. Загалом законодавством не передбачено єдиної норми тривалості робочого часу. Вона може бути різною залежно від багатьох чинників: тривалості робочого тижня, тривалості робочого дня, коли встановлені вихідні тощо. Тому норму робочого часу роботодавці повинні розраховувати самостійно виходячи з режиму роботи, запровадженого на підприємстві, з дотриманням вимог ст.ст. 50-53, 67 і 73 КЗпП.
Однак роботодавці можуть скористатися додатком до листа Мінсоцполітики, в якому наведено Приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2019 рік, розрахованої за календарем п'ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.
У 2019 році — 250 робочих днів. Норма тривалості робочого часу за рік при 40-годинному робочому тижні становитиме 1993 години.
У 2019 році Пасха — 28 квітня, Трійця — 16 червня. Напередодні святкових i неробочих днів (ст. 73 КЗпП) працюємо на годину менше — як за «п’ятиденки», так і за «шестиденки».
Що зобов’язаний зробити роботодавець, якщо нещасний випадок трапився з працівником вдома у вихідний день?
Якщо свято припадає на вихідний, вихідний переносять на наступний день (ч. 3 ст. 67 КЗпП). У 2019 році вихідні переносять:
- з неділі 28 квітня (Пасха) — на понеділок 29 квітня;
- з неділі 16 червня (Трійця) — на понеділок 17 червня;
- з суботи 24 серпня (День незалежності) — на понеділок 26 серпня.
У 2018 році 24 серпня — День незалежності України припадає на п’ятницю. Тому в цей раз перенесення не передбачено. Однак напередодні п’ятниці робочий день має бути скорочений на одну годину.
Зазвичай, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу, розпорядженнями КМУ рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю. У зв'язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.