За порушення вимог пожежної безпеки планують підвищити штрафи

25 квітня Уряд схвалив проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки» і направив його до Верховної Ради.

Проектом пропонується підвищити розмір штрафів. Зокрема за порушення встановлених вимог пожежної безпеки запропоновано встановити штраф:

  • для громадян – від 30 до 50 НМДГ (від 510 до 850 гривень);
  • для посадовців і фізичних осіб-підприємців – від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 гривень).

На сьогодні максимальний штраф, передбачений за такі правопорушення, становить 170 грн.

За завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувальних підрозділів, аварійно-рятувальних служб, поліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб пропонують підвищити штраф у десять раз – до 1190 грн.

Порушення встановлених законодавством вимог техногенної, пожежної безпеки, які призвели до виникнення пожежі, аварії або іншої небезпечної події, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі може загрожувати штрафом від 300 до 800 НМДГ або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
62710

Види первинних засобів пожежогасіння

Що відноситься до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
30885

Основні вимоги до шляхів евакуації

Дізнайтеся, що належить до основних шляхів евакуації та який порядок утримання шляхів евакуації, які існують вимоги до евакуаційних виходів, як їх позначати, яка має бути мінімальна ширина шляхів евакуації.
34341