Розроблено ІТ-систему оцінки ризиків

BRDO (Better Regulation Delivery Office) – незалежний експертно-аналітичний центр, створений за ініціативи Мінекономрозвитку та західних партнерів, розробив проект постанови, що передбачає створення загальнодержавної ІТ-системи оцінки ризиків у всіх сферах державного контролю бізнесу.

Що, на думку представників центру, отримає країна?

  • буде створено потужну аналітичну систему, яка вперше в історії України дозволятиме ухвалювати відповідні управлінські рішення у сфері державного контролю не інтуїтивно, а на основі достовірної та детальної статистики;
  • точність в оцінці ступеня ризику суб’єктів господарювання;
  • концентрацію органів державного контролю на перевірках найбільш ризикових суб’єктів господарювання;
  • забезпечення суб’єктам господарювання можливості за результатами кожної їх перевірки оцінити обтяжливість кожної вимоги законодавства, що контролюється державою, а також якість роботи відповідного державного інспектора (від 1 до 10 балів за двома категоріями: «професійна компетентність» та «доброчесність»);
  • забезпечення споживачів товарів (послуг) інформацією про ступінь ризику конкретного виробника (продавця) товарів (послуг).

BRDO закликає Кабінет міністрів на найближчому засіданні ухвалити проект постанови.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1652

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91238

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45665

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49682