Уряд привів ДБН у відповідність до стандартів ЄС

Також скорочено термін перевірки і узгодження державних будівельних норм.

Кабмін 28 березня ухвалив ключові рішення, спрямовані на гармонізацію державно-будівельних норм зі стандартами Європейського Союзу та оптимізацію процедури і строків їх опрацювання. Постанови розроблені Мінрегіоном у співпраці з міжнародними партнерами та спрямовані на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС.

Очікується, що зміни дозволять застосовувати гармонізовані Єврокоди при проектуванні всіх об’єктів будівництва, усунути технічні бар’єри з ЄС в торгівлі, зокрема щодо будівельних виробів.

Також скорочено процедуру узгодження ДБН ЦОВВ на 15 робочих днів. Крім того, скасовано обов’язковість перевірки ДБН сторонніми базовими організаціями (скорочення на 15 днів загального терміну розробки).

Уряд привів ДБН у відповідність до стандартів ЄС Читайте також: Дотримання правил безпеки на будівництві

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що ці рішення також спрямовані на дерегуляцію будівельного бізнесу і усунення корупційних ризиків. Зокрема, вводиться можливість одночасної дії ДБН, розроблених за національними стандартами з тими, які гармонізовані з нормами ЄС, на всі об’єкти будівництва, незалежно від класу наслідків.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Які заходи повинен вжити роботодавець для утримання прибудинкових територій у належному стані взимку? Якими нормативними актами необхідно керуватися? Дізнайтеся більше про те, як підготуватися до холодної пори року та забезпечити безпеку і комфорт.
2816

Аналізуємо Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань

Типове положення про навчання з питань охорони праці встановлює вимоги щодо організації навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємства.
34785

Робота на відкритому повітрі взимку

Знижена температура повітря робочої зони та поверхні обладнання належить до фізичних небезпечних і шкідливих виробничих чинників. Як захистити працівників, які виконують роботу на відкритому повітрі взимку, — читайте в статті.
11036

Забезпечуємо безпеку дорожнього руху на підприємстві

Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
36359

Надомна робота в Україні: як оформити

Щоб працівник мав право виконувати роботу віддалено, повинні бути створені необхідні умови праці. Дізнайтеся, як організувати надомну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.
7679

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді