Законодавство в частині технічних регламентів та оцінок відповідності гармонізують з нормами ЄС

Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності» № 6235 прийнятий за основу на засіданні Верховної Ради 20 березня.

Планується адаптувати національне законодавства у частині технічних регламентів та оцінки відповідності законодавству ЄС, а також усунути неузгодженості окремих норм, що регулюють питання техрегламентів і оцінки відповідності.

Зміни пропонується внести до низки законодавчих актів у частині:

  • уточнення складу правопорушень у сфері стандартизації та метрології;
  • уточнення вимог щодо інформування споживачів стосовно певних видів ризику;
  • виключення страхування професійної відповідальності призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам, з переліку видів обов’язкового страхування;
  • визначення сфери, в якій СБУ може здійснювати функцію технічного регулювання;
  • уточнення вимог до національного органу України з акредитації;
  • уточнення обов’язків суб’єктів господарювання, прав посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд і порядку проведення перевірок характеристик продукції тощо.

Законодавство в частині технічних регламентів та оцінок відповідності гармонізують з нормами ЄС Вас також можуть зацікавити статті:

Також норми Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» планується привести у відповідність до Закону «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» щодо порядку видачі свідоцтв про повноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113546

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8581

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1460

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді