Законодавство в частині технічних регламентів та оцінок відповідності гармонізують з нормами ЄС

Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності» № 6235 прийнятий за основу на засіданні Верховної Ради 20 березня.

Планується адаптувати національне законодавства у частині технічних регламентів та оцінки відповідності законодавству ЄС, а також усунути неузгодженості окремих норм, що регулюють питання техрегламентів і оцінки відповідності.

Зміни пропонується внести до низки законодавчих актів у частині:

  • уточнення складу правопорушень у сфері стандартизації та метрології;
  • уточнення вимог щодо інформування споживачів стосовно певних видів ризику;
  • виключення страхування професійної відповідальності призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам, з переліку видів обов’язкового страхування;
  • визначення сфери, в якій СБУ може здійснювати функцію технічного регулювання;
  • уточнення вимог до національного органу України з акредитації;
  • уточнення обов’язків суб’єктів господарювання, прав посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд і порядку проведення перевірок характеристик продукції тощо.

Законодавство в частині технічних регламентів та оцінок відповідності гармонізують з нормами ЄС Вас також можуть зацікавити статті:

Також норми Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» планується привести у відповідність до Закону «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» щодо порядку видачі свідоцтв про повноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді