Законодавство в частині технічних регламентів та оцінок відповідності гармонізують з нормами ЄС

Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності» № 6235 прийнятий за основу на засіданні Верховної Ради 20 березня.

Планується адаптувати національне законодавства у частині технічних регламентів та оцінки відповідності законодавству ЄС, а також усунути неузгодженості окремих норм, що регулюють питання техрегламентів і оцінки відповідності.

Зміни пропонується внести до низки законодавчих актів у частині:

  • уточнення складу правопорушень у сфері стандартизації та метрології;
  • уточнення вимог щодо інформування споживачів стосовно певних видів ризику;
  • виключення страхування професійної відповідальності призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам, з переліку видів обов’язкового страхування;
  • визначення сфери, в якій СБУ може здійснювати функцію технічного регулювання;
  • уточнення вимог до національного органу України з акредитації;
  • уточнення обов’язків суб’єктів господарювання, прав посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд і порядку проведення перевірок характеристик продукції тощо.

Законодавство в частині технічних регламентів та оцінок відповідності гармонізують з нормами ЄС Вас також можуть зацікавити статті:

Також норми Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» планується привести у відповідність до Закону «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» щодо порядку видачі свідоцтв про повноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1503

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59350

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41054