Неоформлені працівники обійшлися підприємцю в 288 тисяч гривень

У Рівненській області власника магазину оштрафовано на 288 тисяч гривень за трьох неоформлених працівників

Інспекційне відвідування фізичної особи – підприємця на предмет додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснили фахівці Управління Держпраці у Рівненській області.

Під час моніторингу дотримання суб’єктами господарювання вимог з оформлення трудових відносин, оплати праці та сплати обов’язкових платежів в магазині с. Сатиїв двоє працівників, які виконували обов’язки продавців і відпускали товари покупцям, вказали в письмових поясненнях, що працюють у підприємця за цивільно-правовими угодами. Але під час інспекційного відвідування цього ФОП відповідні договори та дані про сплату ЄСВ підприємець інспекторам не надав.

Також під час інспекційного відвідування було зафіксовано, що одна працівниця, яка за договором цивільно-правового характеру виконує роботу прибиральниці, здійснювала у магазині продаж товарів і обслуговувала клієнтів.

Неоформлені працівники обійшлися підприємцю в 288 тисяч гривень Читайте також Чому вам невигідно працювати нелегально?

Таким чином, на момент інспекційного відвідування цього підприємця було встановлено:

в порушення вимог ч.1 та ч.3 ст. 24 КЗпП України, без оформлення наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та без повідомлення органу ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, до роботи допущені працівники, які виконують обов’язки продавців, та працівниця, яка виконує роботу прибиральниці за договором цивільно-правового характеру, який містить ознаки трудового договору.

Неоформлені працівники обійшлися підприємцю в 288 тисяч гривень Дізнайтеся більше: Штрафи для роботодавців

На підставі виявлених порушень уповноваженими посадовими особами Управління було винесено постанову про накладення на підприємця штрафу у сумі 288 тис. грн. Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України — це 30 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення (30х3.200 грн =96.000х3=288.000 грн).

За інформацією Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114834

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68985

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91589

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9923

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24484

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді