«Підводні камені» нелегального працевлаштування

415

Запитання

Чому вам невигідно працювати нелегально?

Відповідь

Неофіційне оформлення та видача заробітної плати «в конвертах» невигідна як працівнику, так і суспільству загалом. Передусім це призводить до втрати трудового стажу, що в майбутньому обов’язково відобразиться на розмірі пенсії. Також варто пам’ятати, що людина, яка працює нелегально, не має змоги користуватися державними гарантіями, передбаченими чинним законодавством. Це, зокрема, субсидії, державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям. Позбавлений працівник і гарантованого державою розміру зарплати, зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу, доплати, надбавки.

Нелегально працевлаштована особа стає також соціально незахищеною. Вона нічого не сплачує у фонди соціального страхування, а отже держава не може їй гарантувати своєчасного отримання зарплатні, яка до того ж має бути не нижче певного мінімального рівня, відпустки, безпечних умов праці.

Нелегальне працевлаштуванняЧитайте також: Скільки «коштуватиме» нелегальний робітник: таблиця штрафів та кримінальної відповідальності

Зарплата «в конвертах» шкідлива й для суспільства в цілому. В місцевий бюджет не надходять податки, і, якщо відсоток нелегально влаштованих працівників у регіоні значний, уповільнюється соціально-економічний розвиток міста або району, страждає добробут громади. Це веде до нестабільності в суспільстві, появи невпевненості в майбутньому. Зростає навантаження і на фонди соціального страхування, які через брак коштів змушені шукати додаткові джерела для виконання своїх функцій.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1908

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101672

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45839

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50177