«Підводні камені» нелегального працевлаштування

732

Запитання

Чому вам невигідно працювати нелегально?

Відповідь

Неофіційне оформлення та видача заробітної плати «в конвертах» невигідна як працівнику, так і суспільству загалом. Передусім це призводить до втрати трудового стажу, що в майбутньому обов’язково відобразиться на розмірі пенсії. Також варто пам’ятати, що людина, яка працює нелегально, не має змоги користуватися державними гарантіями, передбаченими чинним законодавством. Це, зокрема, субсидії, державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям. Позбавлений працівник і гарантованого державою розміру зарплати, зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу, доплати, надбавки.

Нелегально працевлаштована особа стає також соціально незахищеною. Вона нічого не сплачує у фонди соціального страхування, а отже держава не може їй гарантувати своєчасного отримання зарплатні, яка до того ж має бути не нижче певного мінімального рівня, відпустки, безпечних умов праці.

Нелегальне працевлаштуванняЧитайте також: Скільки «коштуватиме» нелегальний робітник: таблиця штрафів та кримінальної відповідальності

Зарплата «в конвертах» шкідлива й для суспільства в цілому. В місцевий бюджет не надходять податки, і, якщо відсоток нелегально влаштованих працівників у регіоні значний, уповільнюється соціально-економічний розвиток міста або району, страждає добробут громади. Це веде до нестабільності в суспільстві, появи невпевненості в майбутньому. Зростає навантаження і на фонди соціального страхування, які через брак коштів змушені шукати додаткові джерела для виконання своїх функцій.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113802

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68876

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91458

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9907

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24411