Чи потрібен додатковий дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів?

770

Запитання

Чи потрібен додатковий дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів, якщо вони вже зареєстровані в територіальних органах Держпраці?

Відповідь

Згідно зі ст. 21 Закону України «Про охорону праці» для виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки роботодавець має отримати дозвіл. В яких саме випадках потрібен такий дозвіл – зазначено в Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107.

Відповідно до п. 20 додатку 3 до цього Порядку до переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки належать технологічні транспортні засоби, які мають бути зареєстровані в територіальних органах Держпраці. Якщо така реєстрація здійснена відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8, додатковий дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів не потрібен.

Чи потрібен додатковий дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів? Дізнайтеся більше про Безпечну експлуатацію технологічних транспортних засобів

За матеріалами Держпраці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів

Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
4507

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
14420

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11248

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
14611

Як вести Журнал з експлуатації систем вентиляції

На кожному підприємстві повинна бути служба, що забезпечує нормальну та безперебійну роботу вентиляційних систем. Інформацію про перелік проведених робіт, усунення виявлених дефектів і несправностей заносять у журнал з експлуатації систем вентиляції.
2765